Korona królów. Jagiellonowie - 147 odc. Strasz ma doprowadzić do tego, by królowa Zofia poroniła. Streszczenie 147 i 148 odc.

Data: 2024-03-20 09:31:11 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 147 oraz 148 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku książę Świdrygiełło proponuje Zofii potajemną schadzkę. Tymczasem w 147 odcinku Strasz ma doprowadzić do tego, by królowa Zofia, która jest w ciąży, poroniła. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 147 odcinka serialu

W 147 odcinku Korona królów. Jagiellonowie Wawel już wie, że królowa spodziewa się dziecka. Szczęśliwy Jagiełło próbuje przekonać Jana Szafrańca, by został kanclerzem koronnym, a podkanclerzym ma być Stanisław Ciołek. Ochmistrzem królowej Zofii zostaje Wojciech Malski. Witold otrzymuje poselstwo dwóch królów o zabieganie dla księcia Bogusława oraz ściśle tajne od Jagiełły, by zwlekał z podjęciem decyzji. Świdrygiełło planuje, wraz z Zygmuntem Korybutowiczem kolejny spisek. 

 Przeczytaj także: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Tymczasem w Krakowie pojawia się krewny Bdzigosta, Dobek z Bagna. Chce zapłaty za swoje zeznania. Strasz ma nowe zadanie, zlecone przez szpiega Zdenek. Ma zrobić wszystko, by dziecko królowej się nie urodziło. Strasz kupuje u mieszczki Jolanty zioła poronne. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 147 odcinek serialu?

Premierowa emisja 147 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 20 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 148 odc. Jagiełło ma stawiany horoskop. Streszczenie 148 i 149 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 25 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 148 odcinka serialu

W 148 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do lata 1424 roku, kiedy to Henryk Czech tworzy dla Jagiełły horoskop, twierdząc, że będzie miał trójkę dzieci. Wawel otrzymuje wieści o Zygmuncie Korybutowiczu, który bez wiedzy króla zebrał wojska i ruszył na Pragę. Zebrane w karczmie pieniądze, jak się okazuje, nie starczą na opłacenie Dobka z Bagna, który ma potwierdzić szlachetne urodzenie Bdzigosta.

Czytaj też: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Hynek postanawia ukraść marcepan z kuchni królewskiej, sprzedać go, a pieniądze przeznaczyć na zapłatę dla Dobka. Wkrótce pieniądze zostają zdobyte, Dobek opłacony, a Bdzigost wolny. Tymczasem Strasz próbuje podać królowej Zofii zioła na poronienie. Ale nie udaje się to, z powodu Awdoki. Sam wypije ową miksturę. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 148 odcinek serialu?

Premiera 148 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 25 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 26 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje