Korona królów. Jagiellonowie - 147 odc. Strasz ma doprowadzić do tego, by królowa Zofia poroniła. Streszczenie 147 i 148 odc.

Data: 2024-03-20 09:31:11 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 147 oraz 148 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku książę Świdrygiełło proponuje Zofii potajemną schadzkę. Tymczasem w 147 odcinku Strasz ma doprowadzić do tego, by królowa Zofia, która jest w ciąży, poroniła. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 147 odcinka serialu

W 147 odcinku Korona królów. Jagiellonowie Wawel już wie, że królowa spodziewa się dziecka. Szczęśliwy Jagiełło próbuje przekonać Jana Szafrańca, by został kanclerzem koronnym, a podkanclerzym ma być Stanisław Ciołek. Ochmistrzem królowej Zofii zostaje Wojciech Malski. Witold otrzymuje poselstwo dwóch królów o zabieganie dla księcia Bogusława oraz ściśle tajne od Jagiełły, by zwlekał z podjęciem decyzji. Świdrygiełło planuje, wraz z Zygmuntem Korybutowiczem kolejny spisek. 

 Przeczytaj także: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem w Krakowie pojawia się krewny Bdzigosta, Dobek z Bagna. Chce zapłaty za swoje zeznania. Strasz ma nowe zadanie, zlecone przez szpiega Zdenek. Ma zrobić wszystko, by dziecko królowej się nie urodziło. Strasz kupuje u mieszczki Jolanty zioła poronne. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 147 odcinek serialu?

Premierowa emisja 147 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 20 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 148 odc. Jagiełło ma stawiany horoskop. Streszczenie 148 i 149 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 25 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 148 odcinka serialu

W 148 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do lata 1424 roku, kiedy to Henryk Czech tworzy dla Jagiełły horoskop, twierdząc, że będzie miał trójkę dzieci. Wawel otrzymuje wieści o Zygmuncie Korybutowiczu, który bez wiedzy króla zebrał wojska i ruszył na Pragę. Zebrane w karczmie pieniądze, jak się okazuje, nie starczą na opłacenie Dobka z Bagna, który ma potwierdzić szlachetne urodzenie Bdzigosta.

Czytaj też: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Hynek postanawia ukraść marcepan z kuchni królewskiej, sprzedać go, a pieniądze przeznaczyć na zapłatę dla Dobka. Wkrótce pieniądze zostają zdobyte, Dobek opłacony, a Bdzigost wolny. Tymczasem Strasz próbuje podać królowej Zofii zioła na poronienie. Ale nie udaje się to, z powodu Awdoki. Sam wypije ową miksturę. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 148 odcinek serialu?

Premiera 148 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 25 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 26 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Pokaż wszystkie recenzje