Korona królów. Jagiellonowie - 145 odc. Jagiełło dowiaduje się o niewłaściwym zachowaniu Zofii. Streszczenie 145 i 146 odc.

Data: 2024-03-18 10:29:25 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 145 oraz 146 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku w roku 1424 zbliża się koronacja Zofii. Tymczasem w 145 odcinku król dowiaduje się, że jego żona zachowywała się niestosownie wobec króla Eryka. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 145 odcinka serialu

W 145 odcinku Korona królów. Jagiellonowie król dowiaduje się, że Zofia nieodpowiednio zachowywała się wobec króla Eryka. Przyszła królowa tłumaczy mu, że robiła to co radził Oleśnicki. Świdrygiełło zamierza wykorzystać brak zgody między Jadwigą i Zofią. Chce tym samym zbliżyć się do królowej. Niedługo potem król widzi żonę z nim, w niedwuznacznej sytuacji. 

 Przeczytaj także: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Na Wawelu pojawia się Zawisza Czarny. Odbywa się koronacji. Po niej Zawisza zaprasza gości na ucztę, do siebie. Bdzigost ma proces miejski. Oświadcza na na nim, że jest szlachcicem. To jednak nie potwierdza Jan Głowacz. Sędziowie potrzebują sześciu świadków, którzy to potwierdzą. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 145 odcinek serialu?

Premierowa emisja 145 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 18 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 146 odc. Książę Świdrygiełło proponuje Zofii potajemną schadzkę. Streszczenie 146 i 147 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 19 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1 oraz w sobotę, 30 marca, o godzinie 12:15 na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 146 odcinka serialu

W 146 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Jagiełło udaje się na przejażdżkę z Zygmuntem Luksemburskim i królem Danii oraz Norwegii, Erykiem. Jadwiga jest przekonywana przez Barbarę do małżeństwa z Bogusławem Słupskim, którego Jadwiga uważa za zarozumiałego. Świdrygiełło po raz kolejny namawia Zofię na potajemne spotkanie. Ta postanawia, wspierając się Olgą i Hińczą, ośmieszyć księcia. 

Czytaj też: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Strasz dostaje zadanie. Ma nie dopuścić do powrotu księcia Fryderyka na Wawel. Zabija posłańca, który zmierza do Wilna. Kunegunda usiłuje namówić Głowacza, by wycofał skargę na Bdzigosta. Ten napastuje kobietę. Ratuje ją Hynek. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 146 odcinek serialu?

Premiera 146 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 19 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 20 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1 oraz w sobotę, 30 marca, o godzinie 12:45, na TVP Seriale. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje