Korona królów. Jagiellonowie - 148 odc. Jagiełło ma stawiany horoskop. Streszczenie 148 i 149 odc.

Data: 2024-03-25 09:32:19 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 148 oraz 149 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Strasz dostał zadanie, by doprowadzić do tego, by królowa Zofia, która jest w ciąży, poroniła. Tymczasem w 148 odcinku Jagiełło ma stawiany horoskop, który przepowiada mu trójkę dzieci. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 148 odcinka serialu

W 148 odcinku Korona królów. Jagiellonowie latem 1424 roku Henryk Czech układa dla Jagiełły horoskop. Wychodzi z niego, że będzie miał trójkę dzieci. Wawel otrzymuje wieści o Zygmuncie Korybutowiczu. Bez wiedzy króla zebrał wojska i ruszył na Pragę. Zebrane w karczmie pieniądze nie wystarczą na opłacenie Dobka z Bagna, który ma potwierdzić szlachetne urodzenie Bdzigosta.

 Przeczytaj także: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Hynek wpada na pomysł, by ukraść marcepan z kuchni królewskiej, następnie sprzedać go, a pieniądze przeznaczyć na zapłatę dla Dobka. Wkrótce pieniądze zostają zdobyte, Dobek opłacony, a Bdzigost wolny. Tymczasem Strasz próbuje podać królowej Zofii zioła na poronienie. Ale nie udaje się to, z powodu Awdoki. Sam wypije miksturę. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 148 odcinek serialu?

Premierowa emisja 148 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 25 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 149 odc. Przedwczesny poród królowej. Streszczenie 149 i 150 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 26 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 11:54 na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 149 odcinka serialu

W 149 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie 31 października 1424 roku król wraz z żoną Zofią, już w zaawansowanej ciąży, podróżuje po Polsce. Ponieważ zbliża się termin porodu, odsyła żoną do Krakowa. Do Przemyśla przybywa Zawisza Czarny z informacjami na temat wojny w Czechach. Okazuje się, że Żiżka nie żyje. Femka otrzymuje od Honzika miecz Zyndrama i rękawicę z herbem Słońce.

Czytaj też: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Pojawienie się w Krakowie guślarza sprawia, że ciekawe o swą przyszłość Katka, Agata i Kunegunda zapraszają go do knajpy.  Zofia wraz z Awdokią i Olgą w wawelskim ogrodzie odprawiają obrzęd zwany dziadami, przywołując duchy przodków. Jagiełło natomiast śni proroczy sen, w którym dzwony obwieszczają narodziny jego syna. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 149 odcinek serialu?

Premiera 149 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 26 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 2 kwietnia, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 6 kwietnia, o godzinie 12:20. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje