Korona Królów. Jagiellonowie - Witold zrywa rozejm. Co wydarzy się w 38 i 39 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-03-29 10:14:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś w Telewizji Polskiej kolejne odcinki, 38 oraz 39 polskiego serialu historycznego Korona Królów. Jagiellonowie. W trzydziestym ósmym odcinku Jagiełło dowiaduje się, że książę Witold zmierza na Ruś. Co jeszcze wydarzy się w tym i następnym odcinku. 

Obrazek w treści Korona Królów. Jagiellonowie - Witold zrywa rozejm. Co wydarzy się w 38 i 39 odcinku serialu TVP 1? [jpg] Zdjęcie: TVP VOD

Korona królów: Jagiellonowie – opis 38 odcinka serialu

W 38 odcinku serialu Korona królów: Jagiellonowie Annę z Goraja odnajduje Andrzej z Tęczyna. Wraz z nią przebywa także jej służka. Beata z Bożego Daru obawia się, że jej córka nie jest już dziewicą. Postanawia przyjąć zaręczyny, zaś Sofia ma żal do króla, gdyż uważa, że to on jest powodem jej kłopotów i straty ukochanego mężczyzny. Pragnie o niego zawalczyć. Mają jej w tym pomóc odpowiednie zioła, które zamierza zdobyć od Grety. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem król Jagiełło Annie to co zrobiła i zamieszanie z Gorajską. Para godzi się, ale ich spokój przerywają wieści o Witoldzie. Król dowiaduje się, że zerwał on rozejm i zmierza na Ruś. Para królewska musi pilnie udać się do Wilna. Bdzigost, Ciołek i Lech mają na oku Falkenberga, który według nich szpieguje dla Krzyżaków. Przechytrzają go, prowadzą do łaźni, gdzie zostają mu zabrane ubrania. 

Korona królów: Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 38 odcinek serialu?

Premierowa emisja 38 odcinku serialu Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 29 marca 2023 o godzinie 20.30 na antenie TVP 1.

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Powtórkę zobaczycie w sobotę, 8 kwietnia 2023 o godzinie 15.45 na antenie TVP 1 oraz w sobotę, 8 kwietnia o 11.40 na antenie TVP Seriale. Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę TVP VOD.

Korona królów. Jagiellonowie – opis 39 odcinka serialu

W 39 odcinku serialu Korona królów. Jagiellonowie na dwór powraca Femka, według zaleceń królowej, a wbrew ochmistrza, który nie chce się na to zgodzić. Nauki zaczyna pobierać Pietrek, zaś Klemens z Moskorzewa brata się ze szpiegiem Janem Falkenbergiem i tworzy wierszyki, które wyśmiewają parę królewską. Tymczasem na wyrok papieski oczekuje Mikołaj Trąba. List w końcu dociera. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Do Malborka udają się Zyndram i Mszczuj, zamierzając użyć podstępu i spowodować, by zwycięstwo było po stronie Ulryka von Jungingena. Wraz z nimi w podróż wyrusza także Arunas, obecnie franciszkanin. Ulryk von Jungingen zostaje w Malborku wybrany przez Wielką Kapitułę  wielkim mistrzem zakonnym. Pierścionek ślubny oddaje mężowi  Saule, członkini bandy Wojsława.

Korona królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 39 odcinek serialu?

Premiera 39 odcinka serialu [TITLE] zaplanowana została na poniedziałek, 3 kwietnia 2023 na godzinę 20.30 na antenie telewizji TVP 1. Powtórkę zobaczycie w sobotę, 8 kwietnia 2023 o godzinie 15.55 na antenie TVP 1.

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

39 epizod będzie można zobaczyć także za pośrednictwem platformy TVP VOD.

[TITLE] – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Sławomira Kopera, o tytule Jagiellonowie

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: serial obyczajowy, historyczne, kostiumowe, seriale polskie, telewizja,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje