„Królowie” – właśnie rozpoczęły się zdjęcia do nowego historycznego serialu TVP

Data: 2024-04-13 11:01:02 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Właśnie dowiedzieliśmy się, że rozpoczęły się zdjęcia do nowej produkcji TVP. Serial będzie opowiadał o synach Jagiełły, którzy na dobre zapisali się na kartach historii. 

Zdjęcie promocyjne z serialu "Królowie"fot. materiały promocyjne TVP / Centrum informacji TVP

Telewizja Polska nie zaprzestaje tworzenia nowych produkcji. Jakiś czas temu swoją premierę miał kostiumowy serial Matylda. Teraz natomiast zapowiedziano kolejną ciekawą produkcję, która już za niedługo zadebiutuje na antenie stacji!

Królowie – o czym opowiada historyczny serial?

Królowie to kostiumowy serial, który będzie opowiadał o synach Jagiełły. Jego akcja rozpoczyna się w 1440 roku. W produkcji będziemy więc śledzić losy Władysława Warneńczyka oraz jego brata Kazimierza Jagiellończyka. Każdy z nich zapisał się na kartach historii Europy. Pierwszy z nich był królem Węgier i wielkim przegranym jednej z bitw, a drugi stworzył silne i stabilne państwo litewskie. 

Przeczytaj także: „Kradzież” – już dziś na Netfliksie zadebiutuje szwedzki dramat bazujący na bestsellerowej powieści

Początkowo w produkcji obserwujemy zaledwie szesnastoletniego Władysława, który po śmierci ojca został koronowany na króla Polski. Młody mężczyzna rozpoczyna swoją podróż do Węgier, by tam zasiąść na tronie. Kazimierz, młodszy o trzy lata, w tym samym czasie rusza na Liwę. Ma on przejąć władzę po zmarłym właśnie wielkim księciu Zygmuncie Kiejstutowiczu.

Przeczytaj także: Oficjalny zwiastun 3 sezonu „Bridgertononów”! Co nas czeka w nowych odcinkach?

W Sanoku przebywa natomiast królowa Zofia. Wokół kobiety gromadzą się osoby, które nie do końca popierają biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego. Przez splot tragicznych wydarzeń Kazimierz będzie musiał przejąć władzę w Polsce. Chociaż produkcja mocno skupia się na historii naszego kraju, to jednak nie zabraknie w niej wciągających wątków obyczajowych. 

Królowie – kiedy będzie można oglądać serial?

Póki co Telewizja Polska nie podała jeszcze dokładnej daty premiery serialu Królowie. Wiemy jednak, że właśnie rozpoczęły się do zdjęcia do produkcji. Niewykluczone więc, że trafi ona na antenę stacji albo w najbliższej jesiennej ramówce, albo w kolejnej wiosennej. 

Przeczytaj także: „Reniferek” – brytyjski serial komediowo-dramatyczny już dziś na Netfliksie!

Serial będzie sobie liczył aż osiemdziesiąt odcinków. Zdjęcia odbywać się będą między innymi w: Biskupinie, Iłży, Wąchocku, Rogalinie, Kazimierzu Dolnym oraz w lasach nad Świdrem.

Królowie – kto występuje w produkcji?

Wiadomo już, jakich aktorów będziemy mogli zobaczyć w serialu Królowie. W postać Kazimierza Jagiellończyka wcielił się Michał Kaszyński. Jego brata, Władysława Warneńczyka, gra natomiast Krzysztof Świłpa

Przeczytaj także: „Noc u progu lata” – norweski serial dramatyczny już dziś na Netfliksie

W pozostałych rolach występują: Maria Pawłowska, Przemysław Stippa, Adam Zdrójkowski, Aleksandra Justa, Robert Gulaczyk, Anna Oberc, Wojciech Błach, Bartłomiej Nowosielski, Piotr Miazga, Jan Jankowski, Hanna Zbyryt i inni. 

Za reżyserię produkcji odpowiadają: Krzysztof Łukaszewicz, Tomasz Matuszczak, Piotr Fiedziukiewicz i Piotr Bieliński. Scenariusz jest natomiast tworzony przez całą grupę scenarzystów, pod czujnym okiem Anny Krasuskiej

Przeczytaj także:


  Tagi: seriale tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje