Książki blogerów przynoszą zyski – Radek Kotarski z prawie 14 mln złotych wpływów

Data: 2019-07-25 09:55:33 Autor: pobarski

Dwa lata temu popularny YouTuber Radek Kotarski postanowił założyć własne wydawnictwo, gdzie wydał swoje pierwsze autorskie publikacje. Teraz oficyna ma na koncie już kilkanaście tytułów, a firma Kotarskiego w ubiegłym roku przyniosła mu 1,8 mln zł zysku i prawie 14 mln złotych wpływów.

Wydawnictwo Altenberg zyski

Jak donosi portal WirtualneMedia.pl, oficyna założona przez Radka Kotarskiego, autora popularnego kanału na YouTubie Polimaty, już teraz miała przynieść mu spektakularne zyski. Wydawnictwo Altenberg należące do Kotarskiego powstało we wrześniu 2017 roku. Nakładem oficyny ukazała się też wówczas pierwsza książka YouTubera – Włam się do mózgu.

W 2017 roku Kotarski wydał jeszcze dwie inne książki, a w 2018 – dziewięć nowych tytułów. Łącznie firma zanotowała 13,1 miliona złotych wpływ ze sprzedaży książek, co dało mu około 1,8 miliona złotych zysku.

Czytaj także: Ile kosztuje wydanie książki? Bloger zdradza, ile zapłacił

Wydawnictwo Altenberg powstało jako odpowiedź na problemy związane z wydawaniem przez internetowych twórców w zwykłych wydawnictwach. Jak przyznał Kotarski, wydając książkę w zwykłym wydawnictwie, ze względu na sposoby dystrybucji i współpracy wydawcy, autor naprawdę niewiele zarabia na swoim dziele. Tymczasem Altenberg sprzedaje książki o stałej cenie i tylko w ramach dystrybucji własnej, bez korzystania z pośredników.

Wśród opublikowanych nakładem Wydawnictwa Altenberg tytułów znajdują się książki autorstwa Tomasza Kammela, Doroty Zawadzkiej, Pascala Brodnickiego, Red Lipstick Monster czy Arleny Witt. Kotarski zapowiada, że do końca tego roku jego wydawnictwo ma w planach opublikować kolejne sześć tytułów.

Czytacie książki YouTuberów i blogerów?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Włam się do mózgu
0
Okładka książki - Włam się do mózgu

Co jeśli większość metod, których w młodości i dorosłym życiu używamy do uczenia się wiedzy i umiejętności jest kompletnie bezużyteczna? Dlaczego...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Pod tym samym niebem
Katarzyna Kielecka;
Pod tym samym niebem
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje