Włam się do mózgu

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-08-10
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 9788394871208
Liczba stron: 300
Język oryginału: polski

Ocena: 3.5 (2 głosów)

Co jeśli większość metod, których w młodości i dorosłym życiu używamy do uczenia się wiedzy i umiejętności jest kompletnie bezużyteczna? Dlaczego pamiętamy tak mało informacji ze szkoły? Czas to zmienić!

Radek Kotarski wziął pod lupę setki naukowych artykułów i książek, a następnie przeprowadził na sobie serię eksperymentów, aby sprawdzić przeróżne metody uczenia się. Wszystko po to, aby wytypować skuteczne techniki, za pomocą których można w nowoczesny i przyjemny sposób zdobywać wiedzę. To one będą prawdziwymi wytrychami, którymi włamiemy się do naszych mózgów! W końcu przez całe życie mieliśmy i mamy jeszcze sporo do zapamiętania.

Uwaga! Książkę można kupić tylko na stronie: www.altenberg.pl
Książka nie jest (i nie będzie) dostępna w księgarniach!

Kup książkę Włam się do mózgu

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Włam się do mózgu

Chociaż nie żałuję, że ją przeczytałam, to jednak książka jest sporym rozczarowaniem. Plusem jest zgromadzenie w jednym miejscu i raczej przystępne opisanie szeregu skutecznych metod uczenia się. Ze zdumieniem stwierdzam, że właściwie wszystkie z nich w mniejszym lub większym stopniu intuicyjnie stosowałam. Teraz pewnie będę to robić bardziej świadomie.
To tyle plusów. Nie jestem miłośniczką programów Kotarskiego, ale to akurat nie ma wpływu na ocenę, natomiast niestety okazuje się, że jego pisanie też mnie nie przekonuje. Pewnie jego odbiorców różne prywatne wtręty interesują, mnie zdecydowanie nie. Styl pisania też pozostawia sporo do życzenia. Trochę jak praca magisterska studenta, który dobrze przygotował się od strony teoretycznej i część odtwórcza jest w porządku, ale wkład własny jest kiepskiej jakości. Większość "ciekawostek" nic nie wnosi do tematu, a i specjalnie ciekawe nie są, wykresy służą chyba tylko zapełnieniu przestrzeni (a opracowanie graficzne niektórych woła o pomstę do nieba).
Innymi słowy - autor dobry jest w wyszukiwaniu informacji, niestety nie za dobrze sobie radzi z ich przekazywaniem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,

Czytałam i słyszałam w głowie głos pana Polimata :-). Musze przyznać że Autor zrobił kawał dobrej roboty, ogromne bogactwo źródeł zaimponowało nawet mnie ze względu na to, że jestem pod tym względem dość wymagająca. Nie uznaję w ogóle tekstów typu; "naukowcy dowiedli..." I chociaż znałam większość podanych w książce sposobów kodowania, to jednak z prawdziwą przyjemnością zagłębiłam się w wyjaśnianie procesów jakie w trakcie uczenia się zachodzą w głowie. Bardzo mi się podobało zasugerowanie w jakich sytuacjach najlepiej wykorzystywać daną metodę. Bo ja na przykład znam techniki Marthy Graham, ale w swojej głowie nie wdziałam ich nigdzie poza salą baletową. Niektóre z omówionych technik stosowałam nieświadomie. Jakby było mało, to w przykładowych notatkach Radzia znalazłam frazę, która potwornie mnie drażniła, co jest dowodem na twierdzenie autora, że każdy powinien mieć "własnego wieloryba" :-)

Link do opinii
Inne książki autora
Nic bardziej mylnego!
Radek Kotarski0
Okładka ksiązki - Nic bardziej mylnego!

Czy faktycznie Napoleon był niski? Czy naprawdę wykorzystujemy tylko 10% możliwości naszego mózgu? Czy rzeczywiście zjadamy kilka pająków...

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje