"Księga miłości". Nietypowa pomoc w żałobie

Data: 2020-05-16 18:32:18 Autor: pobarski

Księga miłości to niezwykły dramat, który nie tylko potrafi rozbawić, ale przede wszystkim – wzruszyć. Co warto wiedzieć o tym filmie?

ksiegaFot. Monolith Films

Księga miłości to, jak sam tytuł wskazuje, dramat przedstawiający historię trudnej miłości, ale także – żałoby i sposobu radzenia sobie z utratą najbliższej osoby. W produkcji z 2016 roku wystąpili Jason Sudeikis i Jessica Biel.

Księga miłości – opis

Księga miłości opisuje historię młodego mężczyzny, Henry’ego, który wraz z żoną prowadzi spokojne, dostatnie życie. Jest architektem, jego biuro otrzymuje kolejne zlecenia, powodzi mu się całkiem nieźle.

Czytaj także: "Wytańczyć marzenia" – roztańczona produkcja romantyczna

Układane przez lata życie zamienia się jednak w koszmar, kiedy niespodziewanie umiera jego największa miłość – żona Penny. Młoda kobieta na zawsze opuszcza Henry’ego, który planował z nią spędzenie reszty życia.

Załamany mężczyzna szuka nowego celu życia. Na początek postanawia zrealizować obietnicę, którą złożył zmarłej żonie – zaopiekuje się bezdomną młodą dziewczyną z sąsiedztwa. Pragnie pomóc spełnić jej marzenia, a one, jak się okażą, nie będą przyziemne!

Księga miłości – aktorzy

Księga miłości to film, który na ekranach kin pojawił się po raz pierwszy w 2016 roku.  Za scenariusz i reżyserię tytułu odpowiada Bill Purple. W rolę Henry’ego wciela się Jason Sudeikis.

Oprócz niego w produkcji występują także Jessica Biel, Maisie Williams, Mary Steenburgen, Orlando Jones oraz Paul Reiser.

Księga miłości – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie film Księga miłości? Film w telewizji pojawi się w sobotę, 16 maja 2020 roku o godzinie 20:05 na kanale TVP2. Oprócz tego w niedzielę, 19 maja o 12:05 zobaczyć będzie można powtórkę.

Oprócz tego film ten można zobaczyć w Internecie legalnie także na niektórych płatnych platformach VOD.

Księga miłości – książka

Film Księga miłości to produkcja, która powstała na podstawie oryginalnego scenariusza stworzonego przez Robbiego Pickeringa oraz reżysera Billa Purple’a. Niestety, na podstawie scenariusza nie powstała książka.

Zamiast tego proponujemy jednak inną książkę o podobnej tematyce – wśród nich wyróżnić można powieść Colleen Hoover Pułapka uczuć (Slammed). Ta książka opowiada o losach młodej dziewczyny, Lake, której życie zmienia się, gdy umiera jej ojciec. W nowym miejscu dziewczyna czuje się wykluczona, do momentu, w którym poznaje swojego sąsiada, kilka lat starszego Willa, samotnie wychowującego młodszego brata. Pomiędzy Lake i Willem nawiązuje się głęboka relacja, na przeszkodzie której staną społeczne konwenanse.

Książkę Pułapka uczuć (Slammed) możecie kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje