Księgarz poszukiwany! Księgarnia na Malediwach szuka pracownika

Data: 2020-09-25 12:51:11 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Czy marzyliście kiedyś o tym, by zostać księgarzem z prawdziwego zdarzenia i polecać najlepsze książki spragnionym lektury czytelnikom? Jeśli tak, mamy dla was ciekawą propozycję – na Malediwach poszukiwany jest właśnie księgarz, który poprowadziłby lokalną książnicę.

Obrazek w treści Księgarz poszukiwany! Księgarnia na Malediwach szuka pracownika [jpg]Fot.  Silk Roads Open House ©JuliaN / barefootbookseller.com

O nietypowej ofercie pracy informuje brytyjski The Guardian – luksusowy kompleks hotelowy Soneva Fushi znajdujący się na jednej z rajskich wysepek na Malediwach po dłuższej przerwie poszukuje nowego księgarza, który zająłby się prowadzeniem jedynej księgarni na wyspie. Książnica obsługuje gości hotelowych i jest naprawdę wyjątkowa. 

Ośrodek Soneva Fushi znajduje się na na wyspie Kunfunadhoo na Malediwach. Ze względu na pandemię wiele połączeń lotniczych zostało wstrzymanych, przez co w tym roku na wyspie nie pojawiło się zbyt wielu gości. Bezludna wyspa, która reklamowana jest jako „prawie wolna od covid”, szuka teraz nowego pracownika, który od przyszłego miesiąca zacząłby pracować jako „bosy księgarz”

Czytaj także: Biblioteka w tramwaju. Nowy pomysł władz miejskich

W nietypowej księgarni zlokalizowanej na wyspie zakupy zrobią przede wszystkim goście hotelowi. „Bosy księgarz” w ramach swoich obowiązków ma zająć się swoją malutką księgarnią, dbać o uzupełnianie i aktualizowanie księgozbioru, ale także – doradzać swoim klientom i uprzyjemniać im pobyt za pomocą odpowiedniego doboru lektur. Księgarnia znajduje się niedaleko od brzegu oceanu, wszędzie obecny jest też rozgrzany od słońca piasek – z tego powodu kandydaci do pracy muszą być przygotowani, że najbliższe miesiące spędzą boso i w kapeluszu z rafii. 

Ośrodek Soneva Fushi na tropikalnej wyspie dysponuje księgarnią od 2018 r., która tworzona jest przez sieć Ultimate Library. Pracownicy zatrudniani w formie kontraktu regularnie się zmieniają. Pierwszym „bosym księgarzem” był artysta Hugo Wilson, następnie pracę na wyspie otrzymała Aimee Johnson, dawna pracowniczka wydawnictwa Penguin Random House. Jako ostatnia za księgarnię odpowiadała Chrissy Ryan, która wyspę opuściła w kwietniu br. Kobieta w przeszłości pracowała w księgarni, a następni w wydawnictwie Head of Zeus, gdzie zajmowała się sprzedażą międzynarodową oraz komunikacją wizerunkową. Od listopada 2019 do czerwca 2020 zatrudniona była w księgarni na wyspie, a po przygodzie na Malediwach otworzyła własną firmę Book Bar. 

Czytaj także: Antykwariat na chodniku. Nietypowy księgarz z Wrocławia 

Przy poprzednich naborach do pracy swoje CV wysyłali nie tylko wieloletni księgarze, emerytowani bibliotekarze, ale także – osoby zajmujące się marketingiem, prawnicy, a nawet… doradcy z Białego Domu! Jak jednak zapewniają właściciele ośrodka, ich celem jest zatrudnienie ludzi, którzy pełni są pasji i miłości do literatury oraz dobrze znają się na książkach. Kandydaci muszą także świetnie posługiwać się językiem angielskim oraz posiadać „lekkie pióro”, by móc opisywać przygody wyspiarskiego księgarza na firmowym blogu. 

Każdy z gości Soneva Fushi ma do dyspozycji własny domek przypominający te z filmów o tropikach. Na wyspie znajdują się liczne atrakcje, m.in. kort tenisowy, prywatne SPA czy kino na plaży, jednak najważniejsza jest piękna, lazurowa woda. Właściciele hotelu gwarantują, że turyści często mają szansę zobaczyć pływające w oceanie delfiny. Cena za noc w najtańszym domku z oferty ośrodka wynosi ok. 6 tysięcy złotych.

 

Źródło: theguardian.com, barefootbookseller.com, soneva.com. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Pokaż wszystkie recenzje