Kuchenne rewolucje: restauracja Kulinarna Warszawka/Bar Sztuka Na Raz w Kępnie

Data: 2022-12-01 10:39:01 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami czternasty i zarazem ostatni odcinek dwudziestego piątego sezonu programu "Kuchenne rewolucje", w którym znana restauratorka Magda Gessler odwiedza Kepno. Dziś w programie zobaczymy rewolucję w restauracji Kulinarna Warszawka. Czy będzie udana?

Obrazek w treści Kuchenne rewolucje: restauracja Kulinarna Warszawka/Bar Sztuka Na Raz w Kępnie  [jpg] Zdjęcie: TVN

Kuchenne rewolucje - Kulinarna Warszawka — opis odcinka 

Czternasty, ostatni odcinek kolejnego sezonu Kuchennych Rewolucji to zmiany jakie nastąpiły w restauracji położonej w Kępnie, której nazwa brzmi Kulinarna Warszawka, a jego nazwa pochodzi od od stolicy Polski. Restaurację prowadzi pani Elżbieta, która zna się na gastronomii, bowiem ma w tym biznesie już ponad dwudziestoletnie doświadczenie. Kiedyś zajmowała się gotowaniem w restauracjach, ale postanowiła zmienić swoje życie. Realizacją marzenia było otwarcie swojej własnej restauracji. 

           Czytaj również: Kuchenne rewolucje: Bistro 43 300/Bistro u rodziny Gębalskich w Bielsku-Białej

W lokalu podaje gościom domowe jedzenie, mając w zamyśle smaczne i znane dania. Niestety restauracja cierpi na brak gości. To powoduje, że zarobków z lokalu nie ma, a Elżbieta musi dokładać do interesu. Postanowiła także gotować z tańszych produktów, by jak najbardziej zmniejszyć koszty. To niestety nie poprawia sytuacji. Na ratunek zostaje więc wezwana Magda Gessler. 

Kuchenne Rewolucje — Kulinarna Warszawka — gdzie jest? 

Prowadząca Magda Gessler oraz zespół "Kuchennych rewolucji" tym razem wybrała się do Kępna, miasta które liczy kilkanaście tysięcy mieszkańców i jest miastem starym, którego przeszłość sięga czasów średniowiecznych. Blisko miasta znajdują się trasy ze Śląska do Poznania, ale i z Wrocławia do Warszawy. I to właśnie stolica znalazła się w nazwie lokalu pani Elżbiety. 

          Czytaj również: Będzie nowy program z Magdą Gessler! Restauratorka pomoże rodzinom w przygotowaniach do świąt!

Ona jest właścicielką restauracji. I choć ma bardzo duże i wieloletnie doświadczenie w gastronomii, i choć swoim klientom serwuje domowe i smaczne dania, gości w lokalu wyraźnie brakuje. Problemy finansowe narastają, a cięcie kosztów tylko pogarsza ten stan. Potrzebna jest pomoc, i znana restauratorka, która zrobiła już niejedną udaną rewolucję, może być jedynym ratunkiem. 

Kuchenne Rewolucje — Kulinarna Warszawka — czy rewolucja była udana?

"Kuchenne rewolucje" to program kulinarny, który od dawna króluje na kanale TVN. Dziś możemy oglądać jego czternasty, i już ostatni odcinek dwudziestego piątego sezonu. Kolejny program odbył się w restauracji Kulinarna Warszawka, która po udanej rewolucji zmieniła nie tylko swój wystrój, menu, ale także nazwę.  Restauracja nosi nazwę Bar Stuka Na Raz  i zaprasza gości do nowego lokalu, z nowym i smacznym menu. Restauracja była na tyle udana, że klientów jest tak wielu, że właścicielka nie może pomieścić gości w lokalu. 

          Czytaj również: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Lokal, poddany został kuchennym rewolucjom mocno się zmienił w trakcie programu, o czym przekonać się można już w ten czwartek 1 grudnia 2022 roku, o godzinie 21:35 na TVN-ie. Powtórka programu w sobotę, 3 grudnia 2022 roku, o godzinie 17:55, na TVN.

Kuchenne rewolucje - Bar Sztuka Na Raz – menu 

Kuchenne rewolucje to przede wszystkim zmiany. Nie tylko wystroju i klimatu lokalu, ale głównie menu. Lokal niegdyś znany jako Kulinarna Warszawka, po rewolucjach przybrał nazwę Bar Sztuka Na Raz. Wcześniej właścicielka, pani Elżbieta oferowała swoim gościom domowe jedzenia, pragnąć karmić swoich klientów domowo i smacznie. To jednak nie zdało egzaminu. 

         Czytaj również:  Czy będzie nowy, 9 sezon programu Ślub od pierwszego wejrzenia?

Po zmianach w rewolucji w lokalu można zjeść menu Magdy Gessler, w w nim: rosół wołowy z makaronem, sztuka mięsa (pręga wołowa, udziec z indyka )sos cebulowy i musztardowy puure chrzanowe warzywa smażone na maśle, naleśniki z powidłami i śliwkami smażone na maśle klarowanym podane na kremówce cytrynowej i wiele innych ciekawych i smacznych dań. 

Kuchenne Rewolucje - książki 

Autorski program  "Kuchenne Rewolucje"  oparty został na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares. Prowadzącą polskej edycji jest Magda Gessler, polska restauratorka oraz osobowość telewizyjna, właścicielka i współwłaścicielka kilkunastu restauracji, malarka, felietonistka, autorka wielu książek o tematyce kulinarnej.

W jej dorobku znalazły się między innymi takie dzieła jak: Wielkanoc ze smakiem, Kuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy Gessler, Kuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler, Kuchnia Polska Magdy Gessler. 

ziemniak

Serdecznie polecamy autobiografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z cenionym pisarzem Dominikiem Limanowskim. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje