„Kuchenne rewolucje”: restauracja Cztery Smaki, Libiąż (powtórka programu)

Data: 2022-02-17 09:00:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Na najnowszy sezon programu Kuchenne rewolucje widzowie muszą jeszcze trochę zaczekać. Jednak w tym czasie fani Magdy Gessler mogą oglądać powtórki 22. sezonu, które emituje stacja TVN.

Obrazek w treści „Kuchenne rewolucje”: restauracja Cztery Smaki, Libiąż (powtórka programu) [jpg]
Fot. Karol Porwich/Axelstudio.pl / x-news.pl

Kolejny odcinek programu Kuchenne Rewolucje zabiera nas do Libiąża, gdzie pewna restauracja potrzebuje pomocy. Znana restauratorka przyjeżdża do Małopolski, aby skonfrontować się z właścicielami lokalu i zrozumieć, dlaczego Cztery Smaki nie prosperują zbyt dobrze. Czy uda jej się dokonać rewolucji? Czy restauracja przetrwa? A może już od początku jest skazana na porażkę?

Kuchenne rewolucje – Cztery Smaki – opis odcinka

Klaudia i Michał to małżeństwo z Libiąża, które od lat marzyło o prowadzeniu własnej restauracji. Aby zrealizować ten cel, para wyjechała do Anglii do pracy. Przez lata bohaterowie odcinka zbierali pieniądze, by powrocie móc otworzyć swój lokal. Finalnie otwarcie biznesu gastronomicznego kosztowało ich sto osiemdziesiąt tysięcy złotych, ale para nie doczekała się zwrotu kosztów. Restauracja zamiast przynosić zyski, świeciła pustkami, a wszystko przez pandemię i obostrzenia.

Czytaj także: Kuchenne rewolucje: restauracja Na Okrągło/Caponata Siciliana, w Warszawie (powtórka programu)

Małżeństwo oczekuje dziecka, więc trudna sytuacja finansowa zmusiła ich do podjęcia radykalnych kroków. Najpierw myśleli oni o sprzedaży lokalu, jednak zanim ostatecznie podejmą decyzję dotyczącą porzucenia marzeń o własnym lokalu, spróbują jeszcze zaprosić Magdę Gessler. Może znana restauratorka im pomoże.

Kuchenne rewolucje – Cztery Smaki – gdzie jest restauracja z odcinka? 

Restauracja Cztery Smaki znajduje się w Libiążu. Jest to niewielkie, bo zaledwie dwudziestotysięczne miasteczko leżące w województwie małopolskim. Lokal znajduje się przy często uczęszczanej ulicy Oświęcimskiej.

Czytaj także: Kuchenne rewolucje: restauracja "Gargoły"/Imber w Łodzi (powtórka programu)

Po kuchennych rewolucjach, które odbyły się w restauracji w 2020 roku, lokal zmienił nazwę na Cztery Smaki na języku, a od stycznia 2022 roku pełna nazwa brzmi Quattro gusti – Cztery Smaki na języku. Lokal działa w Libiążu, ale przyjmuje również zamówienia online.

Kuchenne rewolucje – Cztery Smaki – czy rewolucja była udana?

Historia programu Kuchennie rewolucje kilkukrotnie pokazała, że zmiany wprowadzane przez Magdę Gessler nie zawsze podobają się właścicielom lokalu. Całe szczęście w tym przypadku taka sytuacja nie miała miejsca. Już na samym początku polska restauratorka nie mogła zrozumieć, dlaczego knajpa nie jest popularna. Magdzie Gessler szczególnie smakowały pizza, placki i burgery. Za jej radą właściciele zmienili wygląd lokalu oraz nieco podrasowali menu.

Kuchenne rewolucje – Cztery Smaki – menu

Na stronie lokalu można przeczytać, że obecnie restauracja Quattro gusti – Cztery Smaki na języku serwuje dania z czterech kuchni. Można w niej spróbować polskich, włoskich, amerykańskich i węgierskich specjałów. Na kuchnię węgierską składają się potrawy, które wybrała i zarekomendowała Magda Gessler. 

Czytaj także: Kuchenne rewolucje: restauracja Mikołajek/Złoty Pikling w Słupsku (powtórka programu)

Amerykańskie dania to przede wszystkim burgery ze 100% wołowiny, które także smakowały znanej restauratorce. Pizza i makarony to kuchnia włoska, a właściciele lokalu szczycą się tym, że przepis na cienkie ciasto przywieźli aż z Neapolu. Do polskich specjałów można zaliczyć dania takie jak: rosół, barszcz, bigos czy schabowy.

Czytaj także: Magda Gessler - biografia, życie i twórczość

Całą rewolucję w Libiążu będzie można zobaczyć w czwartek 17 lutego o 21:35 na kanale TVN. Kolejna emisja zaplanowana jest na sobotę 19 lutego o 17:55 również na TVN-ie. Ponadto wszystkie odcinki są dostępne na stronie player.pl.

Kuchenne rewolucje – książki

Prowadząca program Kuchenne rewolucje Magda Gessler ma w swoim dorobku wiele książek o tematyce kulinarnej. Mowa tu o tytułach: Wielkanoc ze smakiemKuchenne rewolucje. Nowe przepisy Magdy GesslerKuchenne rewolucje. Przepisy Magdy Gessler czy Kuchnia Polska Magdy Gessler. Polecamy także bografię Magdy Gessler o tytule Magda, która powstała przy współpracy z Dominikiem Limanowskim. 

Książkę można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Magda
Dominik Linowski2
Okładka książki - Magda

MAGDA Fascynująca opowieść o życiu absolutnej królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych i wpływowych Polek. Szczera i dotychczas...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje