Maszyna do pisania z… klocków LEGO! Oto nowy zestaw marki 

Data: 2020-07-12 14:58:46 Autor: pobarski

Niebawem w sprzedaży pojawi się nowy zestaw klocków LEGO. To prawdziwa gratka dla wszystkich, którzy kochają słowo pisane – złożyć będzie można… maszynę do pisania! 

Obrazek w treści Fot. Steve Guinness / LEGO Ideas

Chociaż zabawę klockami szczególnie kojarzy się z okresem dzieciństwa, to często – składanie budowli z klocków LEGO staje się prawdziwą pasją,a wielu dorosłych już fanów zabawek tworzy prawdziwe dzieła sztuki w miniaturze. 

Czytaj także: Lego stworzy książki dla dorosłych

Dzięki internetowej platformie LEGO Ideas, fani klocków mają szansę na zgłaszanie własnych propozycji dotyczących tego, co zbudować można z LEGO. Część z pomysłów, które otrzymają na platformie najwięcej głosów, może posłużyć do stworzenia autentycznych, nowych zestawów, które pojawią się w sprzedaży – wówczas pomysłodawca otrzymuje zysk w postaci 1% ze sprzedaży klocków

Niedawno firma przedstawiła kolejne propozycje fanów, które zwyciężyły w internetowym głosowaniu i pojawią się wkrótce na rynku w postaci oficjalnych zestawów. Wśród nich znalazły się dwa zestawy inspirowane produkcjami filmowymi Kevin sam w domu i Kroniki Seinfelda oraz projekt…  maszyny do pisania!

Za stworzenie maszyny do pisania z klocków odpowiedzialny jest pochodzący z Wielkiej Brytanii pasjonat LEGO, Steve Guinness. Mężczyzna zainspirował się zobaczonym w telewizji programem i sam stworzył maszynę do pisania z użyciem mechanizmu korbowego.

Na nietuzinkową budowlę składają się łącznie 1254 klocki. Mężczyzna stworzył kilka wersji konstrukcji, inspirując się m.in. maszyną Erika 10, której używał twórca LEGO – Ole Kirk Christiansen

Czytaj także: Zbuduj własną księgarnię… z Lego!

Projekt na platformie LEGO Ideas zdobył ponad 10 tysięcy głosów fanów, dzięki czemu został przesłany do twórców zabawek i zatwierdzony przez nich. Teraz opracowany  zostanie oficjalny projekt, następnie rozpocznie się produkcja, a na samym końcu - zestawy skierowane zostaną do sprzedaży. Warto zauważyć, że w przypadku wieloelementowych, niestandardowych zestawów, ceny za klocki wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Jak zapewnia pomysłodawca, maszyna do pisania z LEGO to świetny bibelot, który dobrze będzie wyglądał na biurku każdego dziennikarza, blogera, pisarza czy mola książkowego. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje