Quantcast

"Lupin" – najnowszy serial kryminalny od Netflixa podbija serca widzów

Data: 2021-01-12 10:06:09 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Lupin to najnowsza produkcja kryminalna od Netflixa, która nawiązuje do postaci Arsène’a Lupina. Co warto widzieć na temat serialu Netflixa? 

Obrazek w treściFot. Emmanuel Guimier /Netflix

Od kilku dni na platformie Netflix znaleźć można nowy serial kryminalny Lupin. Produkcja, która utrzymuje się na liście TOP 10 produkcji Netflixa to niebanalny francuski serial kryminalny, który warto zobaczyć. Dlaczego? 

Lupin – opis 

O czym jest serial Lupin? Produkcja przedstawia losy Assane Diopa, rzezimieszka, który zajmuje się drobnymi przestępstwami. W młodości chłopak został mocno skrzywdzony – jego ojciec został oskarżony o przestępstwa, których nie popełnił,  przez co przedwcześnie zmarł. Te wydarzenia sprawiły, że życie Assane na zawsze się zmieniło. 

Czytaj także: "BrzydUla 2": Ula poznaje Angelicę. Co wydarzy się w 61 i 62 odc BrzydUla 2?

Po niemal 25 latach mężczyzna rozpoczyna poszukiwania osób, które odpowiedzialne były za śmierć taty. Pragnie pomścić jego odejście, jednocześnie inspirując się opowiadaniami o Arsène Lupinie. 

Lupin – obsada

Kto wystąpił w serialu Lupin? W roli głównej pojawił się Omar Sy – znany i ceniony francuski aktor, którego kojarzyć możemy m.in. z roli w Nietykalnych, Jurassic World czy Jutro będziemy szczęśliwi

Czytaj także: "Królowa piękności": Kati podstępem chce powrócić do Domu Mody. Co wydarzy się w 8 i 9 odcinku Królowej piękności? 

W produkcji pojawia się także Vincent Londez, który gra śledczego Romaina LAugiera oraz Antoine Gouy, Soufiane Guerrab czy Clotilde Hesme. 

Lupin – sezon 2 

Na serial Lupin składa się obecnie 7 odcinków, a każdy z nich trwa około 40 minut. Nic dziwnego, że widzowie po obejrzeniu tego mini-sezonu zastanawiają się, czy twórcy planują kolejny sezon. 

Czytaj także: "Kozacka miłość": Aliona ucieka z Karasikiemi! Co się zdarzy w 27 i 28 odc Kozacka miłość?

Chociaż nie można mieć żadnej pewności, to według nieoficjalnych informacji podawanych dalej przez zagraniczne portale, można spodziewać się, że Netflix będzie chciał kontynuować produkcję serialu Lupin w postaci sezonu 2.

Jeśli tak faktycznie się stanie, to 2 sezon serialu Lupin miałby premierę w 2021 roku. 

Lupin – książki 

Postać Arsène’a Lupina pierwotnie pojawiła się w pochodzących z XIX wieku książkach autorstwa Maurice’a Leblanca. Lupin był dżentelmenem-złodziejaszkiem, który nierzadko określany bywał jako francuski odpowiednik Sherlocka Holmesa. 

Pierwszy raz Lupin pojawił się w zbiorze opowiadań Arsene Lupin, dżentelmen włamywacz. Książkę kupić można poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Arsene Lupin. Tom 1. Dżentelmen włamywacz
Maurice Leblanc7
Okładka książki - Arsene Lupin. Tom 1. Dżentelmen włamywacz

Maurice Leblanc w 1905 roku opublikował pierwszą historię opowiadającą o przygodach Arsen`a Lupina. Trafił w dziesiątkę. Arsene bardzo szybko stał się...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Dagmara Leszkowicz-Zaluska
Dziewczyna z kamienicy. Czas nadziei
Będę tu z tobą
Robert D. Fijałkowski
Będę tu z tobą
Pokaż wszystkie recenzje