Matura 2022: Google Trends ujawnia, co wyszukują maturzyści przed maturą z polskiego

Data: 2022-05-04 07:36:20 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Ostatnie godziny przed maturą to czas ogromnego stresu i napięcia. Część maturzystów jeszcze w ostatnich minutach poszukuje w sieci informacji, które mogą przydać się w trakcie egzaminu. Wyszukiwania maturalnych fraz na kilka godzin przed maturą prezentuje Google Trends.

Obrazek w treści

Narzędzie Google Trends analizuje i prezentuje najpopularniejsze hasła, które w ostatnim czasie wyszukiwali użytkownicy Internetu. Wśród wyszukiwanych fraz związanych z maturą pojawiają się m.in. lektury szkolne oraz konkretne tematy rozprawek.

Czytaj także: Matura 2022: język polski – odpowiedzi i zadania, arkusz zadań 2022 matura z polskiego

Przecieki matura z polskiego 2022 – rozprawka

Przede wszystkim przebicie notuje jedna z fraz przypominająca temat rozprawki licealnej. Fraza, która obecnie zajmuje jedno z głównych miejsc przy wyszukiwaniach związanych z maturą, związana jest z cierpieniem i możliwością odniesienie dzięki niemu konkretnych celów.

Choć powyższa fraza brzmi jak możliwy temat rozprawki maturalnej, maturzyści wyszukujący „przecieków” przed laty, niejednokrotnie na własnej skórze przekonywali się, że nie mają one zbyt wiele wspólnego z rzeczywistością. Warto pamiętać, że zadania maturalne stanowią tajemnicę aż do momentu rozpoczęcia egzaminu, nikt więc nie powinien poznać wcześniej zadań, niż dopiero o godzinie 9:00.

Dziady i szlachecki dworek – matura 2022 przecieki

Oprócz wspomnianego tematu, w Google Trends odnotowano także zainteresowanie motywem dworku szlacheckiego. Przypomnijmy, że taki motyw pojawia się głównie w Panu Tadeuszu Adama Mickiewicza. Motyw dworku przewija się jednak także w innych lekturach – m.in. Ferdydurke Witolda Gombrowicza.

Maturzyści poszukują też informacji na temat Marii Konopnickiej oraz III części Dziadów. Wielu zdających spodziewa się, że na egzaminie pojawi się któryś z tekstów romantyków – w 2022 obchodzimy bowiem Rok Romantyzmu Polskiego.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dziady
Mickiewicz Adam5
Okładka książki - Dziady

Dziady są bez wątpienia największym arcydziełem romantyzmu polskiego. Osobiste przeżycia (nieszczęśliwa miłość do Maryli Wereszczakówny) i aktualne...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje