"Między światami" – tragiczna śmierć dziecka

Data: 2020-07-16 11:49:20 Autor: pobarski

Między światami to pochodząca z 2010 r. produkcja z udziałem cenionej Nicole Kidman, która przedstawia losy małżeństwa, które przeżywa kryzys po stracie swojego jedynego dziecka. 

Obrazek w treścifot. Kino Świat

Między światami to amerykański dramat obyczajowy, który przedstawia losy matki i ojca, którzy po tragicznej stracie dziecka, nie potrafią na nowo ułożyć swojego życia. Już niebawem produkcja ponownie pojawi się w telewizji. 

Między światami – opis

Rebecca i Howie to młode małżeństwo, które tworzyło udaną rodzinę. Dla swojego 4-letniego syna byli w stanie zrobić niemal wszystko. Chcieli zapewnić mu jak życie. Los okazał się jednak okrutny, bowiem dziecko zginęło w wypadku samochodowym, spowodowanym przez młodego kierowcę. 

Czytaj także: Po rozstaniu. Recenzja filmu "Historia małżeńska"

Małżeństwo coraz bardziej oddala się od siebie, wzajemnie obwiniając się o utratę syna.  Rebecca uważa także, że mąż nie rozumie jej bólu, że cierpi bardziej niż on. To prowadzi do licznych konfliktów, dlatego niebawem małżeństwo decyduje się na udział w spotkaniach koła wsparcia. 

Nieoczekiwanie, pomocną do kobiety wyciąga osoba odpowiedzialna za śmierć dziecka – uczeń liceum, Jason, który kierował samochodem, pod które wpadło dziecko. Młody mężczyzna zaczyna tworzyć komiks, dzięki któremu Rebecce łatwiej jest pogodzić ze stratą. 

Między światami – obsada

Kto wystąpił w filmie Między światami? W rolach głównych w produkcji wystąpili Nicole Kidman oraz Aaron Eckhart. W postać Jasona wcielił się znany z serii filmów Niezgodna Miles Teller. 

Czytaj także: "Niezgodna" – młodzieżowa seria Veroniki Roth

Oprócz nich w produkcji wystąpili Dianne Wiest, Sandra Oh, Giancarlo Esposito oraz Jon Tenney.

Między światami – gdzie obejrzeć? 

Film Między światami w lipcu pojawi się w telewizji. Produkcję zobaczyć będzie można w czwartek, 16 lipca o godz. 20:10 na antenie TVP 2. 

Czytaj także: "La Bandida": Marina powraca do miasta. Co wydarzy się w 14 i 15 odc?

Film zobaczyć można także w Internecie – na platformach VOD oraz całkowicie bezpłatnie na vod.tvp.pl. 

Między światami – opinie

Film Między światami otrzymał wysokie noty zarówno ze strony krytyków filmowych, jak i zwykłych widzów. W opiniach w internecie widzowie podkreślali, że jest to niezwykle ważna produkcja, która w sposób inteligentny, ale jednocześnie delikatny porusza problemy związane z utratą dziecka i godzeniem się ze śmiercią najbliższych. Film Między światami nominowany był m.in. do Oscarów.

Między światami – książka

Między światami powstał na podstawie scenariusza sztuki teatralnej Rabbit Hole stworzonej przez Davida Lindaya-Abaire’a. Sztuka nagrodzona została prestiżową nagrodą Pulitzera. Niestety, publikacja nie jest dostępna w formie książki w Polsce. 

Czytaj także: Znana jest już polska data premiery filmu After We Collided!

Zamiast tego polecić możemy Wam inny tytuł – książkę Dzień, w którym cię straciłam, która przedstawia losy Jess, matki, która pewnego dnia otrzymuje telefon, w którym dowiaduje się, że jej córka Anna zaginęła w czasie lawiny śnieżnej w górach. Niebawem kobieta przekonuje się, że tak naprawdę wcale nie znała swojego dziecka. 

Książkę Dzień, w którym cię straciłam kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje