Quantcast

Już wkrótce Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie

Data: 2023-01-30 09:22:10 | artykuł sponsorowany Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Najbliższa edycja Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbędzie się w dniach 25 do 28 maja 2023 roku w Pałacu Kultury i Nauki i na placu Defilad przed PKiN. Impreza odbywać się będzie równolegle w przestrzeniach Pałacu oraz w namiotach w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Dzięki temu impreza będzie miała częściowo plenerowy charakter i będzie mogło wziąć w niej udział wielu przypadkowych przechodniów, a w razie niepogody część czytelników będzie mogła schronić się we wnętrzu i wziąć udział w spotkaniach z ulubionymi autorami. Serwis Granice.pl objął patronat nad tegoroczną edycją Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie. 

Obrazek w treści

 Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie gwarantują dobrą lokalizację w sercu Warszawy, szerokie, międzynarodowe grono wystawców; obecność doskonałych twórców: pisarzy, tłumaczy czy ilustratorów; wielowątkowy program dla wielbicieli literatury, a także dla osób profesjonalnie związanych z branżą wydawniczą, w tym agentów literackich; współpracę z renomowanymi partnerami: instytucjami i mediami; bezpłatny wstęp z transmisją wybranych wydarzeń w mediach społecznościowych; największą w Polsce publiczność. Za imprezę odpowiada doświadczony i sprawdzony już podczas wielu podobnych inicjatyw organizator.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2023 – program towarzyszący

W zeszłym roku targi odwiedziło 90 tysięcy osób. Był to rekord frekwencyjny wszystkich warszawskich targowych wydarzeń książkowych. W tym roku na miłośników literatury czekać będą m.in.:
   Festiwal Kryminalna Warszawa 

   Międzypokoleniowy Festiwal Literatury dla Dzieci „Ojce i dziatki” 

   Festiwal Komiksowa Warszawa 

   Strefa fantastyki 

Spotkaniom z autorami towarzyszyć będzie wręczenie licznych nagród i wyróżnień literackich. Na Targach poznamy m.in. laureatów: 

   IKARA – nagrody Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie i PTWK dla autora

   IV edycji Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

   63. Konkursu PTWK Najpiękniejsze Książki Roku 2022

   Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA

   Nagrody Magellana w konkursie na „Najlepsze publikacje turystyczne”

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2023 – gdzie i kiedy?

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie odbędą się w dniach 25-28 maja 2023 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz na Placu Defilad – w namiotach wokół budynku.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie są największym polskim wydarzeniem branży wydawniczej, w którym w ubiegłym roku wzięło udział ponad 500 wystawców z kilkunastu krajów i rekordowa publiczność. W 2022 roku w ciągu czterech targowych dni odbyło się łącznie ponad 1 tys. wydarzeń – spotkań na scenach i w strefach, w ramach 9 bloków programowych oraz na stoiskach.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2023 – wstęp, cena biletów

Wstęp na Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających, a część wydarzeń rejestrowana i dostępna online.

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie 2023 – organizator

Międzynarodowe Targi Książki w Warszawie organizuje Fundacja Historia i Kultura, której działania są skoncentrowane na promocji czytelnictwa i popularyzacji literatury w stolicy i innych miastach. Z sukcesem zakończyły się majowe Targi Książki w Warszawie pod Patronatem Prezydenta Warszawy, w PKiN i na terenie zewnętrznym, które odwiedziła rekordowa, 90-cio tysięczna publiczność. W ocenie norweskich partnerów z Ambasady Królestwa Norwegii oraz NORLI ich obecność w roli Gościa Honorowego w Warszawie była bardzo udana i owocna. 

W 2022 roku odbyły się również premierowe Jesienne Targi Książki w Ogrodach Zamku Królewskiego i Arkadach Kubickiego we wrześniu oraz jubileuszowe XXX Targi Książki Historycznej. W ramach tych imprez wręczono nagrodę Klio, nagrodę Academia i nagrodę Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa, cieszące się rekordową liczbą zgłoszeń i zainteresowaniem mediów. Tylko majowe Targi Książki w Warszawie 2022 miały udokumentowane dotarcie w mediach do 42,2 mln osób. Wydźwięk ogólnopolski miało 71% opublikowanych/wyemitowanych wiadomości (na podstawie Raportu przygotowanego na zlecenie Fundacji Historia i Kultura przez Press Service Monitoring Mediów). 

Poza Warszawą Fundacja Historia i Kultura zorganizowała również Plener Literacki w Gdyni pod Patronatem Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz Targi Książki w Katowicach we współpracy z Miastem Katowice i pod Patronatem Prezydenta Marcina Krupy. W ramach organizowanych przez Fundację imprez publiczność mogła uczestniczyć w 18 dniach kontaktu z książką i jej twórcami, w wydarzeniach wzięło udział 1 380 autorów, odbyło się 1 660 spotkań z pisarkami i pisarzami na scenach i stoiskach wystawców. W ubiegłorocznych imprezach Fundacji Historia i Kultura uczestniczyło łącznie 182 000 miłośników książek.

Więcej informacji: 
targiksiazkiwarszawa.pl oraz FB Targów
historiaikultura.pl

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje