Nie żyje znana pisarka kryminałów Mo Hayder 

Data: 2021-07-30 08:16:00 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News - Nie żyje znana pisarka kryminałów Mo Hayder 

W wieku 59 lat zmarła Mo Hayder, pisarka z Wielkiej Brytanii, której międzynarodową sławę przyniósł cykl thrillerów kryminalnych. Autorka zmagała się ze stwardnieniem zanikowym bocznym. 

  • 27 lipca zmarła Mo Hayder, autorka thrillerów kryminalnych. 
  • Pisarka była autorką serii kryminałów i thrillerów kryminalnych.
  • Książki w Polsce ukazały się m.in. nakładem Wydawnictwa Sonia Draga.

27 lipca zmarła Mo Hayder, bestsellerowa brytyjska pisarka, autorka m.in. thrillera Ptasznik. Autorka zmagała się z postępująca chorobą neurologiczną. 

Kim była Mo Hayder?

Mo Hayder urodziła się 1 stycznia 1962 roku w Essex w Wielkiej Brytanii. W wieku 15 lat opuściła dom rodzinny i wyjechała do Londynu. W młodym wieku podejmowała się wielu prac dorywczych – była m.in. lektorką angielskiego w Tokio oraz kelnerką w nocnym klubie. 

Zadebiutowała w wieku 38 lat powieścią Ptasznik, która ukazała się nakładem Bantam Books. Tytuł szybko okazał się bestsellerem i zdecydował o dalszej karierze Hayder. Po wielkim sukcesie debiutanckiej powieści ukazała się książka The Treatmant (nie została wydana w Polsce), będąca kontynuacją kryminalnych spraw Jacka Caffery’ego. 

W kolejnych latach z tego samego cyklu ukazały się powieści Rytuał, Skóra, Zaginione, Kukła oraz Wilk (ostatni, 7 tom). 

Oprócz tego autorka wydała także niezależne powieści. Premiera ostatniej z nich – The House of Sand – zaplanowana została na 2022 rok. 

Autorka thrillerów nie żyje 

W grudniu 2020 roku u pisarki zdiagnozowano stwardnienie zanikowe boczne. Od momentu usłyszenia diagnozy autorka miała podjąć leczenie, jednak choroba szybko postępowała.

O śmierci pisarki poinformował jej wydawca – Transworld's Bantam Press – z którym związana była od początku swojej pisarskiej działalności. 

Walczyła dzielnie, ale choroba postępowała w zastraszającym tempie

– poinformował jej wydawca. 

Mo Hayder zmarła 27 lipca 2020 roku nad ranem, opuszczając swojego męża i córkę. 

 

Fotografia w nagłówku: Wydawnictwo Sonia Draga

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ptasznik
Mo Hayder2
Okładka książki - Ptasznik

Na nieużytkach nad Tamizą znaleziono pięć ciał młodych kobiet, rytualnie pomordowanych i okaleczonych. Kiedy w trakcie autopsji oficerowie śledczy odkrywają...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy