„Morderczynie” – powstał serial na podstawie książki Katarzyny Bondy!

Data: 2022-08-19 13:51:31 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Trwają prace nad pierwszym polskim serialem fabularnym wyprodukowanym przez Viaplay. Produkcja bazuje na bestsellerowym reportażu Katarzyny Bondy, a w głównych rolach zobaczymy Maję Pankiewicz, Izabelę Kunę i Elizę Rycembel. Premiera została zaplanowana na 2023 rok.

Obrazek w treściMaja Pankiewicz w serialu Morderczynie  / fot.Viaplay

Morderczynie to najnowszy ogłoszony przez serwis streamingowy Viaplay projekt, który oparty jest na bestsellerowym reportażu Polskie Morderczynie autorstwa Katarzyny Bondy. Za reżyserię odpowiedzialny jest Kristoffer Rus, a premiera zaplanowana została już na przyszły rok.

Morderczynie – o czym opowie nowy serial?

Ojciec Karoliny – młodej i ambitnej policjantki – zaginął wiele lat temu. Kobieta ciężko to zniosła i do dziś nie pogodziła się z tym co się stało. Mimo że mężczyzna nie zostawił po sobie ani jednego śladu, to Karolina próbuje za wszelką cenę poznać prawdę. Wkrótce policjantce uda się ustalić, że jej ojciec nie żyje, a w sprawę są zaangażowani bliscy.

czytaj także: „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” – już jest pierwsze zdjęcie głównych bohaterów

Najnowsza produkcja realizowana dla serwisu Viaplay pełna ma być nieoczywistych, wychodzących poza schemat bohaterów. Twórcy Morderczyń spróbują przedstawić historie znane z reportażu Bondy z punktu widzenia kobiet, a jednocześnie poświęcą sporo miejsca na problem, jakim jest bagatelizowanie w przestrzeni społecznej przemocy w rodzinie.

Morderczynie – obsada

W rolę Karoliny, głównej bohaterki produkcji, wcieliła się Maja Pankiewicz. Aktorka dotychczas wielokrotnie była nagradzana za swoje występy na deskach teatrów, a wielu widzów może ją kojarzyć dzięki roli w thrillerze Eastern lub serialu TVN-u Szóstka. Na ekranie będą jej towarzyszyć Izabela Kuna (Teściowie, Biegnij chłopcze, biegnij) oraz Eliza Rycembel (Boże ciało). Reżyserem produkcji jest Kristoffer Rus, który jest także twórcą popularnej w ostatnim czasie  komedii familijnej Za duży na bajki. O nadchodzącej produkcji mówi on tak:

Już po raz drugi przekładam książkę Katarzyny Bondy na język filmowy. Tym razem inspirujemy się prawdziwymi wydarzeniami. To ma ogromną siłę i wywołuje skrajne opinie na temat dobra i zła. Wierzę, że razem z naszą fantastyczną obsadą, zabierzemy widzów w poruszającą podróż w głąb psychiki kobiet w skrajnych sytuacjach.

Premiera serialu została zaplanowana na 2023 rok, trzeba się więc jeszcze uzbroić w cierpliwość. Za produkcję odpowiedzialne jest Paprika Studios, należące do Viaplay Studios company.

Serial na podstawie bestsellera Katarzyny Bondy

Produkcja Viaplay bazuje na reportażu autorstwa Katarzyny Bondy. Polskie morderczynie to książka, która opowiada o kilkunastu brutalnych zbrodniach popełnionych przez kobiety. Pisarka podczas tworzenia tej publikacji przeprowadziła wielogodzinne rozmowy z każdą bohaterką książki. Nie chcąc ich usprawiedliwiać, dała im przestrzeń do pokazania własnej perspektywy.

Reportaż wydany nakładem wydawnictwa Muza można kupić na stronach wielu księgarni internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Polskie morderczynie
Katarzyna Bonda0
Okładka książki - Polskie morderczynie

Książka oparta na faktach. Powstała, aby pokazać, że nic nie jest czarno-białe. Stawia pytania, skąd bierze się agresja i czy jest bariera między nami...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje