Niezwyciężony polski turysta. Fragment książki „Na saksy i do Bułgarii"

Data: 2019-04-09 14:27:39 Autor: Sławomir Krempa
News - Niezwyciężony polski turysta. Fragment książki „Na saksy i do Bułgarii

Czy można być zbyt biednym, żeby spędzać urlop w kraju? Kto był niezwyciężony jak Armia Czerwona? W jakim kraju Biseptol uznawany był za środek antykoncepcyjny? 

Prof. Jan Głuchowski w swojej książce Na saksy i do Bułgarii zaprasza czytelników w podróż śladami turystyki handlowej, jaką Polacy uprawiali w PRL. Kto prowadził handel? Dlaczego? Gdzie jeżdżono? Jakie towary sprzedawano, a jakie kupowano? Jak Polacy przyczynili się do upadku niektórych gałęzi greckiej gospodarki? 

Publikacja „Na Saksy i do Bułgarii. Turystyka handlowa w PRL" to nieprzebrany zbiór anegdot, wydarzeń, scenek rodzajowych związanych z wyjazdami zagranicznymi Polaków przed 1989 rokiem. A także świetne źródło wiedzy na ten temat i – po prostu – pasjonująca lektura - piszemy w naszej redakcyjnej recenzji. Do lektury zaprasza Wydawnictwo Bellona, dziś w naszym serwisie prezentujemy premierowy fragment publikacji – wstęp, z którego dowiecie się, jak powstawała ta książka, jaka idea za nią stoi, a także co dokładnie znajdziecie w publikacji: 

Kolejny fragment książki zamieścimy dla Was już w przyszłym tygodniu. Jeśli nie chcecie czekać lub jeśli zaintrygowała Was ta książka i chcecie przeczytać ją w całości, publikację Na saksy i do Bułgarii kupicie już w popularnych księgarniach internetowych: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Na saksy i do Bułgarii. Turystyka handlowa w PRL
Jan Głuchowski0
Okładka książki - Na saksy i do Bułgarii. Turystyka handlowa w PRL

Są tylko dwie rzeczy niezwyciężone na świecie – Armia Czerwona i polski turysta                   ...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo