reklama

Radek Rak z Nagrodą im. Janusza A. Zajdla!

Data: 2020-11-21 19:47:45 Autor: pobarski

W sobotę 21 listopada ogłoszono laureatów tegorocznej Nagrody im. Janusza. A. Zajdla. Ceniona w środowisku czytelników fantasy nagroda literacka trafiła do Marty Potockiej oraz Radka Raka. 

Obrazek w treściFot. kadr z transmisji live Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla / facebook.com

21 listopada przyznana została Nagroda Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Ta znana i ceniona polska nagroda literacka co roku, decyzją czytelników, przyznawana jest najlepszym i najważniejszym polskim publikacjom nurtu fantasy.  

Marta Potocka i Radek Rak z Nagrodą Zajdla 2020 

Marta Potocka otrzymała Nagrodę im. Janusza A. Zajdla w kategorii „Opowiadania”. Swoją statuetkę pisarka otrzymała za utwór zatytułowany Chomik. Opowiadanie ukazało się w roku 2019. Utwór opowiada o możliwym wpływie systemu oceny socjalnej w Chinach. 

Najlepszą powieścią ubiegłego roku, zdaniem głosujących czytelników, została książka Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli autorstwa Radka Raka. Książka została w ostatnim czasie doceniona już po raz drugi – zaledwie kilka tygodni temu powieść, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Powergraph, decyzją jury otrzymała Nagrodę Literacką NIKE

Nagroda im. Janusza A. Zajdla przyznawana jest każdego roku w czasie konwentu fantasy. W tym roku z powodu pandemii zdecydowano się zorganizować ogłoszenie wyników za pośrednictwem transmisji na żywo w Internecie. 

Książkę Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli
Radek Rak7
Okładka książki - Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli

Baśń jest próbą stworzenia na nowo mitologii Galicji. Nie jest powieścią historyczną, i choć napisana z dużym szacunkiem dla ówczesnych realiów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor