Nauczyciele zebrali pieniądze, by kupić książki dla swoich uczniów

Data: 2020-05-22 09:11:55 Autor: pobarski

Małżeństwo nauczycieli postanowiło uruchomić zbiórkę pieniędzy, dzięki której kupili swoim uczniom najważniejsze książki.

Obrazek w treści

Z powodu koronawirusa nie tylko w Polsce, ale także wielu innych krajach postanowiono zamknąć szkoły i biblioteki. Pozbawieni możliwości korzystania z zasobów książnicy zostali także uczniowie z Portland, jednego z miast na amerykańskim wybrzeżu. Rozwiązaniem wymyślonym przez pewnych nauczycieli będzie… podarowaniem im książek.

Czytaj także: Wydawnictwo przekazało 5 tysięcy książek do szpitali

Na ten prosty pomysł wpadło małżeństwo, Michaela oraz Rohan, dwójka nauczycieli pracujących w jednej z publicznych szkół w Portland. Jak zauważyli, wielu ich uczniów nie posiada w domach zbyt rozległego księgozbioru, a czasem – brakuje nawet widniejących w programie nauczania lektur. Z tego powodu postanowili zainicjować zbiórkę pieniędzy, z których zakupione zostaną książki dla potrzebujących uczniów.

Tytuły wybrane będą przez nauczycieli, a następnie rozesłane do domów zainteresowanych uczniów. Jednocześnie nauczyciele chcą zakupić publikacje w lokalnych księgarniach, co pomoże odbudować się lokalnym książnicom.

 

 

Obecnie w okręgu istnieje ponad 2400 studentów, którzy pochodzą z domów, w których mówi się w ponad 60 różnych językach. Ci uczniowie reprezentują około 35% wszystkich zapisów do szkół publicznych w Portland. Dodatkowo 53% studentów w okręgu kwalifikuje się do obiadu bezpłatnego lub po obniżonej cenie w oparciu o dochód rodziny – napisali organizatorzy zbiórki.

Za każdą wpłatę w wysokości około 25 dolarów uda się nauczycielom kupić kolejne dwie książki. Obecnie udało się im przekroczyć próg minimalny zbiórki i zebrać ponad 5 tysięcy dolarów!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje