Nauczyciele zebrali pieniądze, by kupić książki dla swoich uczniów

Data: 2020-05-22 09:11:55 Autor: pobarski

Małżeństwo nauczycieli postanowiło uruchomić zbiórkę pieniędzy, dzięki której kupili swoim uczniom najważniejsze książki.

Obrazek w treści

Z powodu koronawirusa nie tylko w Polsce, ale także wielu innych krajach postanowiono zamknąć szkoły i biblioteki. Pozbawieni możliwości korzystania z zasobów książnicy zostali także uczniowie z Portland, jednego z miast na amerykańskim wybrzeżu. Rozwiązaniem wymyślonym przez pewnych nauczycieli będzie… podarowaniem im książek.

Czytaj także: Wydawnictwo przekazało 5 tysięcy książek do szpitali

Na ten prosty pomysł wpadło małżeństwo, Michaela oraz Rohan, dwójka nauczycieli pracujących w jednej z publicznych szkół w Portland. Jak zauważyli, wielu ich uczniów nie posiada w domach zbyt rozległego księgozbioru, a czasem – brakuje nawet widniejących w programie nauczania lektur. Z tego powodu postanowili zainicjować zbiórkę pieniędzy, z których zakupione zostaną książki dla potrzebujących uczniów.

Tytuły wybrane będą przez nauczycieli, a następnie rozesłane do domów zainteresowanych uczniów. Jednocześnie nauczyciele chcą zakupić publikacje w lokalnych księgarniach, co pomoże odbudować się lokalnym książnicom.

 

 

Obecnie w okręgu istnieje ponad 2400 studentów, którzy pochodzą z domów, w których mówi się w ponad 60 różnych językach. Ci uczniowie reprezentują około 35% wszystkich zapisów do szkół publicznych w Portland. Dodatkowo 53% studentów w okręgu kwalifikuje się do obiadu bezpłatnego lub po obniżonej cenie w oparciu o dochód rodziny – napisali organizatorzy zbiórki.

Za każdą wpłatę w wysokości około 25 dolarów uda się nauczycielom kupić kolejne dwie książki. Obecnie udało się im przekroczyć próg minimalny zbiórki i zebrać ponad 5 tysięcy dolarów!

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje