Nauczycielka stworzyła księgarnię po tym, jak w mieście zniszczony został jedyny sklep z książkami

Data: 2021-01-22 12:15:55 Autor: pobarski

Pewna nauczycielka postanowiła stworzyć własną księgarnię, w której oferuje książki dla dzieci i dorosłych, po tym, jak tornado zniszczyło jedyny dostępny w mieście sklep z książkami. 

Obrazek w treści

W marcu ubiegłego roku stan Arkansas (USA) w marcu ubiegłego roku nawiedziło tornado, które przysporzyło mieszkańcom wiele szkód. Wśród poszkodowanych przez niszczycielski żywioł znaleźli się właściciele lokalnej księgarni w Jonesboro. Tornado zniszczyło jedyny sklep z książkami w miasteczku. 

Po tych wydarzeniach pewna nauczycielka języka angielskiego postanowiła udostępniać wszystkim zainteresowanym książki z własnego księgozbioru. Chelsey Smith na parkingu prze dswoim domem wystawiła posiadane książki, które sprzedawała mieszkańcom za bezcen. 

Kiedy po kilku miesiącach w miasteczku wciąż nie pojawiła się księgarnia, a jej biblioteczka została ogołocona do cna, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce – i stworzyła własną księgarnię! 

Swój kącik z książkami stworzyła w lokalnym butiku z produktami hand made – Artsy Unique Boutique. Na kilku regałach pojawiły się książki zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i dla młodzieży oraz dorosłych.

Okazuje się, że pasja do książek potrafi być silniejsza niż jakikolwiek tornado! 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.