reklama

"New Amsterdam" to serial oparty na faktach! Wkrótce premiera książki związanej z serialem

Data: 2021-04-05 14:30:55 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Zobaczyliście już wszystkie odcinki nowego serialu Netflixa New Amsterdam? A czy wiecie, że produkcja ta stworzona została na podstawie książki opowiadającej o prawdziwym lekarzu? 

Obrazek w treściFot. nbc.com
  • New Amsterdam to historia oparta na życiu dr. Erica Manhimera. 
  • New Amsterdam powstał na kanwie książki. 
  • W Polsce od kilku tygodni można zobaczyć pierwsze dwa sezony serialu

New Amsterdam to hit Netflixa ostatnich miesięcy. Jak się okazuje, popularny serial Netflixa stworzony został na podstawie książki prawdziwego lekarza, dyrektora jednej z amerykańskich klinik. 

New Amsterdam – serial oparty na faktach! 

New Amsterdam to produkcja, która opowiada o losach doktora Maxa Goodwina, niezależnego lekarza, który pracuje w jednym z najstarszych szpitali w Stanach Zjednoczonych. Doktor pełen jest pasji i wizji zmian w systemie działania jego szpitala, liczy także na to, że w przyszłości samemu zasiądzie za dyrektorskim biurkiem szpitala, w którym leczy. 

Czytaj także: New Amsterdam w trzecim sezonie opowie o pandemii koronawirusa. Kiedy premiera?

Jak się okazuje, amerykańska produkcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Netflixie, oparta jest na prawdziwej historii doktora Erica Manheimera. To właśnie dr Manheimer był pierwowzorem Maxa Goodwina. 

Eric Manheimer, podobnie jak jego serialowy odpowiednik, przez lata wspinał się po szczeblach medycznej ścieżki zawodowej, by ostatecznie objąć posadę dyrektora w nowojorskim szpitalu Bellevue. Bellevue stało się inspiracją dla stworzenia szpitala New Amsterdam. W swojej karierze lekarskiej dr Manheimer spotkał się z wieloma trudnymi i nietypowymi przypadkami. 

New Amsterdam – książka podstawą popularnego filmu

Skąd to wszystko wiemy? Na początku każdego z odcinków serialu, pojawia się informacja, że serial oparty jest na książce Erica Manheimera!

Czytaj także: W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 – premiera horroru/slashera już tej jesieni na Netflix 

Dyrektor szpitala po latach napisał własną powieść – Dwunastu pacjentów – która została zaadaptowana do wersji serialowej. To właśnie w tej książce Manheimer przedstawia najbardziej skomplikowane medyczno-społeczne sytuacje. 

Chociaż książka Manheimera obecnie nie jest dostępna w naszym kraju, niebawem także i Polacy będą mogli ją przeczytać. Jak zapowiedziało Wydawnictwo Znak, obecnie trwają prace nad przekładem i polskim wydaniem książki. 

Dwunastu pacjentów – już wkrótce premiera w Polsce

Premiera Dwunastu pacjentów w Polsce zaplanowana została na 22 listopada 2021 r. Powieść na język polski przełożyła Małgorzata Kafel. Książka liczyć będzie 448 stron i obecnie kupić można ją w przedsprzedaży m.in. w księgarni Matras.pl. Powieść kupić będzie można także w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Dwunastu pacjentów
Manheimer Eric0
Okładka książki - Dwunastu pacjentów

Serial „Szpital New Amsterdam”, który powstał na podstawie książki „Dwunastu pacjentów” jest jednym z najpopularniejszych seriali...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Everest
Sangma Francis
Everest
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje