Tak Netflix promuje „Nie patrz w górę”. We wsi Koniec Świata postawili pomnik meteoru 

Data: 2021-12-31 09:33:36 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

We wsi Koniec Świata w województwie wielkopolskim pojawił się pomnik przedstawiający ogromny meteor. To element kampanii promującej najnowszy film serwisu Netflix z udziałem Leonardo DiCaprio i Jennifer Lawrence – Nie patrz w górę

Obrazek w treściFot. kadr z filmu promocyjnego Netflixa / YouTube.com

W grudniu we wsi Koniec Świata w powiecie ostrzeszowskim (województwo wielkopolskie) pojawił się sporych rozmiarów pomnik, który przypomina meteor. Jest to element kampanii promocyjnej nowego filmu Netfliksa. 

Pomnik „Nie patrz w górę” we wsi Koniec Świata

Przypomnijmy, że produkcja Nie patrz w górę opowiada doktorantce astronomii i jej profesorze, którzy odkrywają, że ku Ziemi zbliża się planetobójcza kometa. Kiedy rozmowy z rządem kraju nie przynoszą rezultatu, naukowcy próbują przekonać ludzi, że czeka ich zagłada, za pośrednictwem interentu. 

Netflix o pomniku poinformował za sprawą swoich social mediów. Na YouTubie ukazał się krótki filmik, który stylizowany jest na reportaż telewizyjny z programu śniadaniowego. W filmiku usłyszeć można humorystyczne wypowiedzi na temat końca świata. 

Krytycy filmowi podkreślają, że nowy film w zawoalowany sposób opowiada o tym, co obecnie dzieje się na świecie. Chodzi o niesłuchanie naukowców, brak zaufania w naukę, populizm i powszechną polaryzację świata. 

To satyra, ukazująca w krzywym zwierciadle wszystko to, co doskonale znamy. Są tu rozdmuchiwane do niewyobrażalnej skali plotki, teorie spiskowe, polityka, internet i media społecznościowe. Są propaganda i manipulacja, są fake newsy i rządzące światem sondaże

— pisze w recenzji filmu Sławomir Krempa.

Pamięci ludzkości, która w górę nie patrzyła

Pomnik, który pojawił się we wsi Koniec Świata waży 1700 kg i ma 4 metry wysokości.  Jest największym monolitem chromowanym natryskowo w Polsce. Pod rzeźbą znajduje się tabliczka z napisem: „Pamięci ludzkości, która w górę nie patrzyła”. 

Czytaj także: Współpraca Old Spice i Netfliksa. Możesz pachnieć tak jak Wiedźmin!

Pomnik we wsi to nie wszystko. Oprócz ogromnego monumentu, fani filmu mogą odwiedzić także gminę Kraszewice. W lokalnym urzędzie do odbioru będę gadżety związane z produkcją Nie patrz w górę. Wystarczy, że petenci trafią do odpowiedniego pokoju między 8 a 16 i zgłoszą, że przychodzą „w sprawie końca świata”.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.