Nie sądziłam, że wydanie książki to tak wielkie emocje! Rozmowa z Magdaleną Mikutel

Data: 2021-11-09 09:53:50 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

– Cieszy mnie, że odbiór mojej powieści jest taki pozytywny, że często słyszę, że znaleźli się ludzie, którzy postanowili coś zmienić w swoim życiu po przeczytaniu książki Mój syn – mówiła Magdalena Mikutel podczas spotkania online, zorganizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl we współpracy z Wydawnictwem eSPe. Zachęcamy do obejrzenia zapisu video poniżej:

Rozmowa z Magdaleną Mikutel odbyła się w ramach cyklu „Opowieści z Wiary". To spotkania, podczas których wymieniamy się życiowymi doświadczeniami i opowiadamy o literaturze. Poruszamy tematy kluczowe dla życia każdego człowieka – miłość, przeznaczenie i poświęcenia, a opowiadają o nich autorki Wydawnictwa eSPe – Małgorzata Lis, Anna Halasz, Magdalena Mikutel.

W pierwszym spotkaniu o poświęceniu rozmawialiśmy z Magdaleną Mikutel, autorką książki Mój syn. Powieść o dojrzewaniu do miłości. To przejmująca historia o tym, że aby zacząć naprawdę żyć, czasem potrzebujemy potężnego huraganu, który zburzy nasze pozornie idealne życie.

Witek, syn i wnuk znanych wrocławskich adwokatów, od dłuższego czasu czuje, że świetlana przyszłość, którą ze szczegółami zaplanowała dla niego rodzina, w jego oczach wcale nie rysuje się w jasnych barwach. Uwikłany w sieć zależności i wpływów ojca oraz dziadka, od lat posłusznie próbuje znaleźć w niej miejsce dla siebie. Dopiero dzwonek do drzwi w pewien lutowy wieczór zmusza go do szybkiego wyplątania się z tej na pozór bezpiecznej sieci i wypłynięcia na życiową głębię. Czy wystarczy mu odwagi, by rozpocząć życie od nowa?

Debiutancka powieść Magdaleny Mikutel opowiada historię tak nieprawdopodobną, jak nieprawdopodobne mogą być tylko prawdziwe ludzkie losy. To, co słabe i ułomne, staje się w niej źródłem odwagi i siły, a to, co na pozór idealne i bez skazy, okazuje się kruchą konstrukcją, którą zburzyć może jedno słowo prawdy. Zarówno Witek, jak i ludzie, którzy w najtrudniejszych dla niego chwilach stają na jego drodze, przekonują się, że szczęście to nie idealne życie bez przeszkód, lecz zdolność przechodzenia przez nie z wiarą, że za nimi czekają nowe szanse i możliwości.

„Mój syn” to poruszająca opowieść o młodych ludziach, którzy poszukują swojej własnej drogi do szczęścia. Magdalena Mikutel udowadnia, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Każdy z nas ma szansę na to, by pokierować swoim życiem.  

- recenzja książki „Mój syn”

W dniach 8-30 listopada w księgarni internetowej www.boskieksiazki.pl obowiązuje promocja – po wpisaniu kodu granice można otrzymać dodatkowe 10% rabatu na książki z serii "Opowieści z Wiary".

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mój syn. Powieść o dojrzewaniu do miłości
Magdalena Mikutel0
Okładka książki - Mój syn. Powieść o dojrzewaniu do miłości

Przejmująca opowieść o tym, że aby zacząć naprawdę żyć, czasem potrzebujemy potężnego huraganu, który zburzy nasze pozornie idealne życie.Witek...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje