„Nie z tego świata” – amerykański serial o zjawiskach nadprzyrodzonych już dziś na HBO Max

Data: 2022-07-05 13:40:22 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Są takie produkcje, które mimo popularności, nie są dostępne nigdzie w Internecie. Do dzisiaj tak było z serialem Nie z tego świata znanym też pod oryginalnym tytułem Supernatural. Jednak w końcu wszystkie sezony będzie można zobaczyć na platformie streamingowej HBO Max!

Obrazek w treści

Nie z tego świata to amerykański serial, który łączy w sobie wiele gatunków. Znajdziemy w nim elementy fantastyczne, dramatyczne, a nawet odrobinę horroru. Był on emitowany w latach 2005 – 2020. Głównym twórcą produkcji jest Eric Kripke. 

Nie z tego świata – opis serialu

Dean i Sam to bracia, którzy wiele lat temu w dziwnych okolicznościach stracili matkę. Zostali wychowani przez ojca. John nauczył ich jak radzić sobie z działaniem sił nadprzyrodzonych. Chłopcy wiedzieli jak pokonywać demony i inne stwory nawiedzające Ziemię. Teraz to już przeszłość. Sam chce żyć spokojnie i studiować prawo, nie będzie mu jednak dane.

Czytaj również: James Bond przejdzie metamorfozę. Nowy film najwcześniej za 2 lata

Dean przychodzi do brata z niepokojącymi wieściami: ojciec zaginął. Prawdopodobnie stało się to podczas jednej z jego misji, gdy walczył ze złem. Mężczyźni będą musieli połączył siły i odszukać Johna. Po drodze pokonają mnóstwo bestii i potworów, które nie pochodzą z tego świata i zagrażają niewinnym ludziom. 

Nie z tego świata – obsada serialu

Nie z tego świata to produkcja licząca sobie aż 15 sezonów. Przez tyle serii przewinęło się naprawdę mnóstwo świetnych i utalentowanych aktorów. W rolach głównych niezmiennie: Jared Padalecki oraz Jensen Ackles. Mężczyźni występowali w innych produkcjach, jednak największą popularność przyniósł im udział właśnie w serialu Supernatural.

Czytaj również: Trylogia „Hell” hitem wśród nastolatek. Pizgacz w trendach Twittera

W pozostałych rolach: Mark Sheppard, Misha Collins, Jim Beaver, Mark Pellegrino, Ruth Connell, Jeffrey Dean Morgan, Osric Chau i wiele, wiele innych, wybitych aktorów.  

Nie z tego świata – gdzie można obejrzeć serial

Nie z tego świata to serial, którego pierwszy sezon pojawił się na ekranach w 2005 roku. Był kręcony do 2020 roku. W każdym roku pojawiał się jeden sezon, co oznacza, że ostało wyprodukowanych aż piętnaście sezonów! Każda seria liczyła sobie po około dwadzieścia odcinków. 

Czytaj również: „Mała doboszka” – adaptacja powieści Johna le Carré już na HBO

Już od dzisiaj – 5 lipca – serial Supernatural można oglądać na platformie streamingowej HBO Max. Wszystkie piętnaście sezonów zostało dodane do bazy w godzinach porannych.

Nie z tego świata – opinie o serialu

Nie z tego świata to serial, który na przestrzeni lat zebrał sporą grupę fanów. Przypadł do gustu miłośnikom wątków fantastycznych, którym niestraszne duchy, demony, czy potwory. Podczas seansu nie ma miejsca na nudę, wszystkie wydarzenia śledzi się z zapartym tchem i szeroko otwartymi oczami. 

Czytaj również: „Kaos” – powstaje serial komediowy inspirowany grecką mitologią. W obsadzie Hugh Grant

W produkcji nie zabrakło też wątków dramatycznych. Jeden z braci cały czas pragnie innego życia. Dodatkowo warto obejrzeć cały serial, by zobaczyć jak na przestrzeni lat zmieniała się kinematografia. Piętnaście lat to naprawdę spory kawał czasu, zwłaszcza dla dziedziny, która tak szybko się modernizuje.

Nie z tego świata – książka

Nie z tego świata to serial bazujący na oryginalnym scenariuszu. W Stanach zostało wydanych kilka książek, które były zainspirowane produkcją, jednak żadna z nich nie pojawiła się w Polsce. W zamian jednak chcielibyśmy polecić serię młodzieżową Pauliny Hendel. Pierwszy tom nosi tytuł Żniwiarz. Pusta noc. W książkach bohaterowie również ścigają demony, jednak takie pochodzące prosto z mitologii słowiańskiej! Serdecznie polecamy!

Książką jest dostępna do kupienia w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.