Quantcast

Nie żyje odtwórczyni roli Wednesday Addams. Zmarła Lisa Loring 

Data: 2023-01-30 08:49:11 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W wieku 64 lat zmarła Lisa Loring, która w latach 60. wcielała się w postać Wednesday Addams w serialu Rodzina Addamsów realizowanym przez stację ABC. Aktorka odeszła w gronie najbliższych.

Obrazek w treści

Zmarła amerykańska aktorka Lisa Loring, którą widzowie poznali za sprawą swojej roli w serialu Rodzina Addamsów, gdzie wcielała się w postać Wednesday Addams. W chwili śmierci miała 64 lata.

Nie żyje Lisa Loring – aktorka wcielająca się w Wednesday Addams

Lisa Loring urodziła się 16 lutego 1958 roku. Jej rodzice służyli w armii amerykańskiej, jednak rozwiedli się tuż po jej śmierci. Dorastała na Hawajach, a później wraz z matką przeniosła się do Los Angeles.

W wieku sześciu lat została zaangażowana w prace nad serialem Rodzina Addamsów. Z filmowcami współpracowała przez dwa lata – od 1964 do 1966 roku, wcielając się w postać Wednesday Addams. O postaci tej ponownie głośno zrobiło się za sprawą serialu realizowanego przez Netflix. Aktorka w kolejnych latach angażowała się w kolejne projekty telewizyjne, m.in. w slashery Blood Frenzy czy Iced.

Czterokrotnie wychodziła za mąż. Pierwsze małżeństwo zawarła, gdy miała jeszcze piętnaście lat. Z mężem rozwiodła się po roku. Ze swoich związków miała dwie córki, które pozostać miały przy matce w chwili jej śmierci. Zmarła w szpitalu w Kalifornii 28 stycznia 2023 roku po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie. Cztery dni wcześniej aktorka doznała rozległego udaru. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje