"Niezłomny" - Wielka historia biegacza, który stał się żołnierzem...

Data: 2020-08-26 15:58:31 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Niezłomny to filmowa adaptacja książki o tym samym tytule, w ramach którego Anglina Jolie prezentuje nam wyjątkową historię Louisa Zamperiniego, byłego uczestnika igrzysk olimpijskich oraz frontu walki z Japonią w trakcie drugiej wojny światowej.

Obrazek w treści

Niezłomny to kolejny wyprodukowany i wyreżyserowany film Angeliny Jolie, która zdecydowała się dokonać filmowej adaptacji książki o byłym sportowcu i bohaterze drugiej wojny światowej, który wiele wycierpiał w Japonii.

Niezłomny – opis

Pomimo niełatwej młodości Louis wielce radował się z biegania, z czasem czyniąc tę czynność drogą swojej zawodowej, sportowej kariery, za sprawą której wystąpił w igrzyskach olimpijskich w Niemczech w Berlinie. Niemniej jego obiecujące rezultaty wstrzymała druga wojna światowa.

Plany bicia rekordów przeszły na bok, ponieważ ojczyzna była zagrożona, w związku z czym w wojsku chciał walczyć o wolność oraz bezpieczeństwo swoich współbraci. W trakcie lotu jego samolot został zestrzelony, a on sam trafił z dwoma towarzyszami na teren obozu jenieckiego wroga.

Czytaj także: Będzie kontynuacja serii „Igrzyska Śmierci”! To pewne!

To właśnie tam trafił po wyłowieniu, co stało się dopiero jednym z pierwszych wyzwań w Japonii, gdzie "Ptak", a w zasadzie Mutsushiro Watanabe postawił sobie za cel złamanie mężczyzn poprzez tortury i innego typu zabiegi niegodne honoru, jakżeż cenionego w tej części świata.

Niezłomny – obsada

Kto wystąpił w filmie Niezłomny? W głównej roli Zamperiniego wystąpił Jack O'Connell, znany z 300 Początek imperium, Eden Lake, To właśnie Anglia czy z serialu The Runaway. Trzeba przyznać, że był to bardzo dobry występ.

Czytaj także: "Igrzyska śmierci: Kosogłos. Część 2" - Czas na wielki finał filmowej serii adaptacji!

W pozostałych rolach wystąpili także między innymi Garetta Heldunda, Vincenzo Amato, Finn Wittrock, Maddalene Ischiale oraz Domhnalla Glessona.

Niezłomny – gdzie obejrzeć?

Film Niezłomny w będziemy mogli zobaczyć w środę, 12 stycznia od godziny 20:00 na antenie telewizji TVN 7.

Czytaj także: "Przysięga": Emir zalicza sporą wpadkę! Co wydarzy się w 241 i 242 odc Przysięga?

Film zobaczyć można także w Internecie – na platformach VOD i na Netflixie. 

Niezłomny – opinie

Niezłomny doczekał się przeciętnego przyjęcia ze strony dziennikarzy oraz recenzentów, niemniej fani o wiele lepiej ocenili film, darząc go sporą sympatią oraz pozytywnymi opiniami. Fascynująca historia, inspirujące sceny oraz zaskoczenia przypadły do gustu widzów!

Niezłomny – książka

Niezłomny to filmowa adaptacja książki Niezłomny Lauri Hillenbrand prezentującej historię Louisa Zamperiniego, żołnierza z okresu drugiej wojny światowej, który trafił do japońskiego obozu jenieckiego, gdzie staje się ofiarą tortur.

Czytaj także: La Bandida: Salvador ginie z ręki senatora. Opis 55 odc i 56 odc La Bandida

Książkę Niezłomny kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Niezłomny
Laura Hillenbrand7
Okładka książki - Niezłomny

„Gdziekolwiek spojrzał, widział tylko wodę. Wokoło sunęły leniwe rekiny, ocierając się grzbietami o tratwę. Czekały”. Tak rozpoczyna się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy