Dojrzewanie z surfingiem w tle... – Oddech

Data: 2022-06-18 09:00:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Na antenach TVP Kultura już w najbliższy piątek, będziemy mogli zobaczyć w akcji film Oddech, opowieść osadzona w latach 70. wypełniona motywami dorastania oraz delektowania się każdą chwilą na desce podczas surfingu. Jak ukształtowała się opowieść, bazująca na literaturze Tima Wintona i wspomnieniach Simona Bakera?

Obrazek w treści Dojrzewanie z surfingiem w tle... – Oddech [jpg] 

Oddech to australijski dramat obyczajowy z 2017 roku w reżyserii Simona Bakera.

Oddech – opis

O czym jest Oddech? Australijska opowieść przenosi widzów do lat 70. ubiegłego wieku, gdzie spotkać możemy Pikleta oraz Loonie, dorastającą parę młodych ludzi, żyjących na co dzień na zachodnim wybrzeżu Australii. Oboje marzą o wielkich rzeczach, chcąc wyzwolić się z monotonii małego miasta. Wspólnie poszukują źródła adrenaliny, mocnych wrażeń oraz niespotkanych dotychczas doznań.

Szansą na tego typu doświadczenia okazuje się ich rywalizacja oraz znajomość z surferem Sando, otwierającym przed nimi zupełnie nowy sport.

Czytaj także: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 13 do 19 czerwca 2022 roku

To za jego sprawą chłopacy poznają nowy świat oraz emocje, staje się mentorem dla młodych chłopaków, co... odciska się także na jego życiu. Niespodziewanie podobne wrażenia oferuje młodzieńcom... jego żona Eva, skupiająca się na seksualnych doznaniach...

Oddech – obsada

Kto wystąpił w Oddech? Młodzi aktorzy Samson Coulter oraz Ben Spence naprawdę nieźle wypadli w swoich rolach, musząc poradzić sobie z dwoma wyzwaniami. Ostatecznie udało im się naprawdę nieźle zrealizować swoje zadanie.

Czytaj także: Piraci z Karaibów: Na krańcu świata - Co kryje się za horyzontem?

Równie dobrze poradziła sobie bardziej doświadczona część obsady aktorskiej Elizabeth Debicki, Simon Baker (pełniący również rolę reżysera) czy nasz rodak Jacek Koman.

Oddech – gdzie obejrzeć?

Najbliższa emisja filmu Oddech odbędzie się na TVP Kultura i TVP Kultura 2 już w sobotę, 18 czerwca 2022 roku o godzinie 20:00. Reemisja zaplanowana została w niedzielę, 19 czerwca o 23:35 na TVP Kultura.

Czytaj także: Rocky III – Balboa po porażce wpadnie w wielki kryzys...

Oddech – opinie

Filmowa adaptacja powieści Tima Wintona miała spory potencjał, który... nie do końca udało się twórcom zrealizować. To naprawdę solidny film, który mógł okazać się czymś wyraźnie lepszym oraz bardziej wciągającym. Szkoda, że zabrakło jednak nieco lepszego scenariusza, zdjęć czy pomysłu na poszczególne sceny.

Czytaj również: "Mumia powraca" – kolejna część niebezpiecznej przygody

Oddech – książka

Historia filmowego Oddechu bazuje na powieści Oddech Tina Wintona, która okazała się bestsellerem w kręgu państw anglosaskich. Z pracą tego autora możemy się w Polsce zapoznać za sprawą innej książki w postaci Jeźdźcy, wydanej w Polsce za sprawą wydawnictwa Rebis.

Książkę „Jeźdźcy” kupić można poniżej:

Tagi: melodramaty, filmy obyczajowe, ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Dom na granicy
Anna Wojtkowska-Witala ;
Dom na granicy
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Pokaż wszystkie recenzje