„Odnaleźć sens". Książka Wydawnictwa Promic dotyka ważnego problemu. Spotkanie w Domu Poselskim

Data: 2024-03-29 11:35:56 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

21 marca 2024 r. w Domu Poselskim odbyło się pierwsze w historii Sejmu spotkanie z przedstawicielami Wydawnictwa PROMIC. O swojej publikacji Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa mówili Marta Czajczyńska, terapeutka, i ks. Jarosław Magierski, suicydolog.

Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa - spotkanie w Domu Poselskim

Publikacja – JEDYNA TAKA W POLSCE – została przygotowana z inicjatywy Dyrektor Wydawnictwa PROMIC, Anety Zbieskiej, jako odpowiedź na ważny społecznie temat.

Poruszana problematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie przybyłych gości. Padło wiele cennych pytań, dotknięto spraw drażliwych, wywiązała się merytoryczna, ale i pełna emocji dyskusja.

O książce Odnaleźć sens:

Towarzyszenie pogrążonej w rozpaczy osobie to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Warto wiedzieć: Co w takiej sytuacji robić? Jak rozmawiać? Jak sensownie i mądrze pomagać?

Terapeuta i suicydolog krok po kroku analizują konkretne sytuacje i emocje, z którymi mierzą się osoby doświadczające samobójczej śmierci kogoś bliskiego, odwołują się do autentycznych ludzkich historii i pokazują, jak nieść nadzieję czasem wbrew nadziei. Zachęcają do tego, by nie bać się pomagać i prosić o pomoc.

Książka zupełnie wyjątkowa, inna niż wszystkie, jakie można znaleźć na polskim rynku wydawniczym, a przez to szczególnie godna polecenia. [...] Rozmowy są niezwykle intrygujące, dostarczają rzetelnej wiedzy merytorycznej, a także zachwycają głębokimi refleksjami, poruszają, a przede wszystkim uwrażliwiają na człowieka będącego w kryzysie.

dr Sylwia Przewoźnik, Uniwersytet Ignatianum

 

„Książka Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa jest lekturą bardzo potrzebną. Należąc do serii Sztuka życia doskonale spełnia swoje zadanie. Przeznaczona dla każdego, pobudza do głębokich refleksji nad samym sobą i ulotnością ludzkiego życia" – pisze w recenzji książki Odnaleźć sens Danuta Szelejewska. Zapraszamy do lektury! 

Książkę Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa
Marta Czajczyńska 0
Okładka książki - Odnaleźć sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa

To książka wyjątkowa, godna uwagi! Jedyna taka w Polsce!Każdy znajdzie tu odpowiedzi na ważne, życiowe pytania, a także  konkretne informacje, gdzie szukać...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje