„Ojciec Mateusz” – 29 sezon skończył się szybciej, niż przypuszczono! 380 i 381 odcinek zobaczymy dopiero po wakacjach?

Data: 2023-05-25 09:31:54 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Danuta Awolusi
udostępnij Tweet

Chociaż przed widzami serialu Ojciec Mateusz pozostały jeszcze dwa nowe odcinki, to – jak się okazuje – 29 sezon skończy się nieco szybciej niż poprzedni. Co z 380 i 381 odc. serialu? 

Ojciec Mateusz, tytułowy bohater serialu "Ojciec Mateusz" Fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe 

Dotychczas na poszczególne sezony serialu Ojciec Mateusz składało się 13 odcinków serialu. Okazuje się, że 29. sezon był nieco krótszy i skończył się na emitowanym w ubiegłym tygodniu odcinku 379. Przypomnijmy, że poprzednie sezony produkowało studio ATM Grupa, a 29. sezon serialu stworzony został w całości przez Telewizję Polską.

Ujawnione streszczenia odcinków 380 i 381, które pierwotnie miały znaleźć się w 29. sezonie serialu, pozwalają nam dowiedzieć się, co wydarzy się w pierwszych odcinkach nadchodzącego 30. sezonu Ojca Mateusza.

Ojciec Mateusz – co wydarzy się w 380 odcinku serialu?

W 380 odcinku serialu Ojciec Mateusz gdy Natalia odkrywa w sobie talent do tańca, Mateusz (Artur Żmijewski). Załatwia jej nauczyciela — tancerza breakdance. Ten uznaje, że kobieta świetnie sobie radzi i daje jej zaproszenie na koncert talentów. Okazuje się, że w tym samym turnieju miał brać udział pewien striptizer, który zostaje zamordowany. 

Czytaj także: Kuchenne rewolucje - restauracja "Pizza i Kebab u Pancia". Co rozzłości Magdę Gessler? 

Podejrzanymi są jego pracodawcy — Wioletta Kopiec oraz jej mąż, którzy coś ukrywają. Ojciec Mateusz postanawia więc włączyć się do jury konkursu, a Natalia, Basia i Agata mają wziąć w nim udział. Na sali znajdują się również policjanci pod przykrywką.

Ojciec Mateusz – opis 381 odcinka serialu

Z kolei 381 odcinek zatytułowany został jako „Sąd ostateczny” i stanowi ogromny zwrot akcji w życiu samego… ojca Mateusza! Duchowny bowiem budzi się w hotelowym pokoju u boku martwej kobiety. Sprawa przedostaje się do mediów, a sam ksiądz zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa! Ojciec Mateusz przekonuje, że nie ma pojęcia, jak znalazł się w hotelu z kobietą, ani co jej się stało. Tymczasem ciało ofiary ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Czytaj także: Z Netflixa skorzystają tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego? – gigant streamingowy zakazuje współdzielenia kont

Społeczność Sandomierza żąda, by ksiądz odpowiedział za swoje czyny i otrzymał najsurowszą z możliwych kar, a znajomi ojca Mateusza robią wszystko, by pomóc mu w kryzysowej sytuacji. Największą determinacją wykaże się zaś Natalia. 

Ojciec Mateusz – kiedy 30 sezon trafi do telewizji?

Data emisji odcinków kolejnego sezonu Ojca Mateusza nie jest jeszcze znana. Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na profilu serialu na Facebooku, nowy sezon serialu trafić ma na antenę TVP 1 już po wakacjach. 

Ojciec Mateusz – książki

Poszukujecie historii równie emocjonujących, jak Ojciec Mateusz? Koniecznie sprawdźcie książkę Na tropie trupa. Powieść Małgorzaty Starosty to historia o zaginięciu pewnej dyrektorki skansenu i masie szalonych komplikacji! 

Książkę Na tropie trupa w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, seriale tv, seriale tvp, ojciec mateusz,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje