„Ojciec Mateusz” – 29 sezon skończył się szybciej, niż przypuszczono! 380 i 381 odcinek zobaczymy dopiero po wakacjach?

Data: 2023-05-25 09:31:54 Autor: Danuta Awolusi
udostępnij Tweet

Chociaż przed widzami serialu Ojciec Mateusz pozostały jeszcze dwa nowe odcinki, to – jak się okazuje – 29 sezon skończy się nieco szybciej niż poprzedni. Co z 380 i 381 odc. serialu? 

Ojciec Mateusz, tytułowy bohater serialu "Ojciec Mateusz" Fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe 

Dotychczas na poszczególne sezony serialu Ojciec Mateusz składało się 13 odcinków serialu. Okazuje się, że 29. sezon był nieco krótszy i skończył się na emitowanym w ubiegłym tygodniu odcinku 379. Przypomnijmy, że poprzednie sezony produkowało studio ATM Grupa, a 29. sezon serialu stworzony został w całości przez Telewizję Polską.

Ujawnione streszczenia odcinków 380 i 381, które pierwotnie miały znaleźć się w 29. sezonie serialu, pozwalają nam dowiedzieć się, co wydarzy się w pierwszych odcinkach nadchodzącego 30. sezonu Ojca Mateusza.

Ojciec Mateusz – co wydarzy się w 380 odcinku serialu?

W 380 odcinku serialu Ojciec Mateusz gdy Natalia odkrywa w sobie talent do tańca, Mateusz (Artur Żmijewski). Załatwia jej nauczyciela — tancerza breakdance. Ten uznaje, że kobieta świetnie sobie radzi i daje jej zaproszenie na koncert talentów. Okazuje się, że w tym samym turnieju miał brać udział pewien striptizer, który zostaje zamordowany. 

Czytaj także: Kuchenne rewolucje - restauracja "Pizza i Kebab u Pancia". Co rozzłości Magdę Gessler? 

Podejrzanymi są jego pracodawcy — Wioletta Kopiec oraz jej mąż, którzy coś ukrywają. Ojciec Mateusz postanawia więc włączyć się do jury konkursu, a Natalia, Basia i Agata mają wziąć w nim udział. Na sali znajdują się również policjanci pod przykrywką.

Ojciec Mateusz – opis 381 odcinka serialu

Z kolei 381 odcinek zatytułowany został jako „Sąd ostateczny” i stanowi ogromny zwrot akcji w życiu samego… ojca Mateusza! Duchowny bowiem budzi się w hotelowym pokoju u boku martwej kobiety. Sprawa przedostaje się do mediów, a sam ksiądz zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa! Ojciec Mateusz przekonuje, że nie ma pojęcia, jak znalazł się w hotelu z kobietą, ani co jej się stało. Tymczasem ciało ofiary ginie w niewyjaśnionych okolicznościach.

Czytaj także: Z Netflixa skorzystają tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego? – gigant streamingowy zakazuje współdzielenia kont

Społeczność Sandomierza żąda, by ksiądz odpowiedział za swoje czyny i otrzymał najsurowszą z możliwych kar, a znajomi ojca Mateusza robią wszystko, by pomóc mu w kryzysowej sytuacji. Największą determinacją wykaże się zaś Natalia. 

Ojciec Mateusz – kiedy 30 sezon trafi do telewizji?

Data emisji odcinków kolejnego sezonu Ojca Mateusza nie jest jeszcze znana. Zgodnie z zapowiedzią umieszczoną na profilu serialu na Facebooku, nowy sezon serialu trafić ma na antenę TVP 1 już po wakacjach. 

Ojciec Mateusz – książki

Poszukujecie historii równie emocjonujących, jak Ojciec Mateusz? Koniecznie sprawdźcie książkę Na tropie trupa. Powieść Małgorzaty Starosty to historia o zaginięciu pewnej dyrektorki skansenu i masie szalonych komplikacji! 

Książkę Na tropie trupa w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, seriale tv, seriale tvp, ojciec mateusz,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Potwór
Hubert Hender
Potwór
Pokaż wszystkie recenzje