reklama

Z Netflixa skorzystają tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego? – gigant streamingowy zakazuje współdzielenia kont

Data: 2023-05-24 08:39:23 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Netflix powoli wprowadza w życie długo zapowiadaną politykę dotyczącą współdzielenia kont. Osoby spoza jednego gospodarstwa domowego już nie będą mogły wspólnie korzystać z platformy streamingowej. Serwis udostępni jednak kilka nowych opcji. Będzie można dopłacić do abonamentu i dodać dodatkowego użytkownika!

Logo Netflix na telewizorzeFotografia ilustracyjna / fot. Pexels

Od kilku lat Netflix nadal pozostaje największą platformą streamingową z wieloma ciekawymi propozycjami. Aktualnie jednak serwis wprowadza mnóstwo zmian. Na ten moment fani są nie są zachwyceni nowymi opcjami. 

Jedno konto dla gospodarstwa domowego

23 maja 2023 roku Netlix zaczął wprowadzać zmiany dotyczące współdzielenia kont. Tego dnia wysłali oni pierwsze wiadomości e-mail do użytkowników, którzy udostępniają swoje konto osobom spoza gospodarstwa domowego.

czytaj także: Autorzy będą tworzyć szybciej dzięki sztucznej inteligencji

W treści e-maila znalazło się wiele istotnych informacji dotyczących nowej polityki współdzielenia konta. Okazuje się, że tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego mogą korzystać ze wspólnego konta. 

Możesz wygodnie korzystać z serwisu Netflix także poza domem lub w podróży – na własnych urządzeniach, na telewizorze w pokoju hotelowym lub w innym miejscu. 

– czytamy w wiadomości udostępnionej przez Netflixa

Okazuje się więc, że osoby z obszaru jednego gospodarstwa domowego będą mogły swobodnie korzystać z serwisu streamingowego, niezależnie od miejsca, w jakim aktualnie się znajdują. 

Nowe opcje przy współdzieleniu konta

Netflix podaje jednak kilka rozwiązań dla osób, które chcą współdzielić konto, a nie mieszkają razem. Założyciel głównego konta będzie mógł dodać dodatkowego użytkownika. Koszt tej usługi wynosi 9,99 zł miesięcznie. Warto wspomnieć, że dodatkowy użytkownik ma całkowicie osobne konto i może stworzyć tylko jeden profil. Jednak za jego abonament płaci osoba, która go zaprosiła.

czytaj także: Olga Tokarczuk odebrała doktorat w Tel Awiwie. Noblistka ma szansę na wygraną w konkursie Eurowizji!

Dodatkowych użytkowników nie będzie można dodać jeśli korzysta się z płatności za pośrednictwem partnera. Ta opcja jest również niemożliwa, przy podstawowym planie Netflixa, którego koszt wynosi 29zł na miesiąc. 

Niezadowoleni użytkownicy

W mediach społecznościowych możemy zobaczyć oburzenie fanów serwisu streamingowego. Sporo osób jest niezadowolonych z nowych rozwiązań. Na ten moment ciężko jednak stwierdzić w jaki sposób Netflix będzie egzekwował wprowadzone zmiany. 

czytaj także: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 19 do 25 maja 2023 roku

Możliwe, że nowe modyfikacje mają tylko przestraszyć użytkowników. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie sporo współdzielonych kont zostanie zablokowanych, jeśli nie dostosuje się do nowych zasad. 

Tagi: netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
S. Kaid-Salah Ferrón
Elektromagnetyzm i jego tajemnice
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje