Zdjęcie - Małgorzata Starosta

Małgorzata Starosta


Małgorzata Starosta to polska pisarka, autorka komedii kryminalnych, z wykształcenia będąca historykiem literatury i antropolożką kultury.

Małgorzata Starosta - biografia, życie i twórczość

Małgorzata Starosta szturmem zdobyła polskie listy bestsellerów za sprawą swoich komedii kryminalnych. Zadebiutowała powieścią Pruskie baby. To pierwszy tom różowej trylogii, określanej także mianem cyklu Pruskie baby. Sporą popularność przyniosła jej pisana na Facebooku książka w odcinkach, zatytułowana Przepraszam, gdzie są moje zwłoki

Małgorzata Starosta uwielbia Podlasie. Efektem jej fascynacji tym regionem jest cykl W siedlisku, w którego skład wchodzą powieści Szczęśliwy los oraz Miłość i inne klątwyPowieści te to książki w konwencji realizmu magicznego, ważną rolę odgrywają w nich wierzenia ludowe.

Małgorzata Starosta włączyła się też w akcję pomocy Ukrainie po rosyjskiej agresji. Wydała publikowaną w odcinkach na Facebooku powieść Kto zabił mamusię, a cały dochód przeznaczyła na wsparcie naszych wschodnich sąsiadów. Książka mocno nawiązuje do twórczości Joanny Chmielewskiej. 

Wielkim bestsellerem Małgorzaty Starosty była też książka Wina wina, nagrodzona w konkursie na powieść komediową. 

Małgorzata Starosta - twórczość

Cytaty Autora

Miała ochotę wydłubać mu te niebieskie gały albo wcisnąć do czaszki, w której z całą pewnością panowała idealna pustka.


Więcej

Wszystko można w człowieku zmienić, ale charakter zostanie.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy