Quantcast

10-11 XII 2022: Nowa edycja Warszawskich Targów Fantastyki

Data: 2022-12-01 13:14:54 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Święta za pasem, dlatego zapraszamy Was na moc świątecznych zakupów oprószonych szczyptą magii w ramach zimowej edycji Warszawskich Targów Fantastyki! Odbędą się one w zupełnie nowej lokalizacji – EXPO XXI w Warszawie (ul. Prądzyńskiego 12/14), ale na gości niezmiennie czekać będą liczne atrakcje.

10-11 grudnia 2022 odbędzie się kolejna edycja najbardziej fantastycznych Targów w Polsce, w której udział weźmie kilkudziesięciu gości, kilkuset wystawców oraz wiele tysięcy uczestników!

Grudniowa edycja Targów będzie wyjątkowa, ponieważ wraz z największymi wydawcami gier planszowych w Polsce Targi Fantastyki zapraszają Was do poznania tego wyjątkowego hobby.

Podczas wydarzenia każdy fan planszówek będzie mógł zagrać w swoje ulubione tytuły, spotkać się z cenionymi wydawnictwami oraz zrobić zakupy na ich stoiskach! Nie zabraknie też gości ze świata gier - twórców, ilustratorów oraz blogerów!

Obrazek w treści

Warszawskie Targi Fantastyki - zima 2022 - atrakcje:

Warszawskie Targi Fantastyki to o wiele więcej niż targi… 

- to spotkania z autorami książek, aktorami i ludźmi kultury

- to setki stoisk z rękodziełem, książkami, grami i ubraniami

- to tysiące cosplayerów i otwartych na świat uczestników

- to warsztaty, pokazy, strefy tematyczne i atrakcje

- to miejsce idealne na weekend w towarzystwie rodziny, jak i randkę z drugą połówką

Targi to dni pełne fantastyki, których nie można przegapić!

Bilety na Targi można nabyć przez stronę internetową oraz bezpośrednio w kasach podczas wydarzenia.

Warszawskie Targi Fantastyki - zima 2022 - bilety:

Ceny biletów jednodniowych dostępnych w trakcie imprezy:

- Normalny: 10,00 PLN
- Ulgowy: 5,00 PLN (przeznaczony dla Uczestników poniżej 13 roku życia)

Najmłodsi Fani (poniżej 7 roku życia) zwolnieni są z obowiązku posiadania biletu.

Warszawskie Targi Fantastyki - zima 2022 - godziny otwarcia:

Sobota: 10:00 - 20:00           

Niedziela: 10:00 - 18:00

Warszawskie Targi Fantastyki - zima 2022 - fantastyczni goście:

Gośćmi zimowej edycji Warszawskich Targów Fantastyki będą:

Artur Chmiel

Przemysław Duda

D.B. Foryś

Michał Gołkowski

Kamila Goszczyńska

Marcin Halski

Jacek Komuda

Magdalena Kozak

Agnieszka Kulbat

Adam Kwapiński

Marek Mydel

Andrzej Pilipiuk

Beata Sawoń

Małgorzata Starosta

Ignacy Trzewiczek

Robert M. Wegner

Adam Wieczorek

Przemysław Wojtkowiak

Warszawskie Targi Fantastyki - zima 2022 - program:

10 września 2022, sobota:

10:00 – Otwarcie Targów dla Fantastycznych Uczestników
12:00 - Agnieszka Kulbat
13:00 - Robert M. Wegner
14:00 - Magdalena Kozak
15:00 - Kamila Goszczyńska
16:00 - Ignacy Trzewiczek
17:00 - Andrzej Pilipiuk
18:00 - Beata Sawoń, Przemysław Wojtkowiak
19:00 - Artur Chmiel, Przemysław Duda
20:00 – Przerwa do Niedzieli

11 września 2022, niedziela:

10:00 – Ponowne otwarcie Targów
11:00 - D.B. Foryś, Marcin Halski
12:00 - Michał Gołkowski
13:00 - Adam Kwapiński
14:00 - Jacek Komuda
15:00 - Marek Mydel, Adam Wieczorek
16:00 - Małgorzata Starosta
18:00 – Zamknięcie Targów

Stałe Fantastyczne Atrakcje przygotowane dla naszych Uczestników:

Fantastyczna Syrenka

Syrenka tej edycji (zaprojektowana przez Magdalenę Rudzińską) zanurza się w jednym z najfantastyczniejszych hobby związanych z fantastyką - grami planszowymi! Tak jak organizatorzy wydarzenia jest fanką wszelkiego rodzaju gier bez prądu i na edycji pod jej patronatem każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nie udało Wam się zakupić gadżetów z fantastyczną Syrenką, to będziecie mieli taką możliwość w targowym sklepiku przy stanowiskach akredytacyjnych :)

Zakątek Autorów

Jeśli ktokolwiek martwił się, że po zmianie lokalizacji Zakątek Autorów odejdzie w zapomnienie, to nie mógł się bardziej mylić, ponieważ Zakątek wraca o wiele większy i bardziej przestronny. 

Zakątek Autorów to miejsce spotkań z Fantastycznymi Gośćmi, gdzie poznacie znanych i lubianych autorów i autorki fantastyki oraz autorów gier planszowych, osoby związane z wydawnictwami i tych, którzy sami tworzą swoje tytuły.

Bloki spotkań z Fantastycznymi Gośćmi ze świata gier bez prądu

Tym razem oprócz znanych i cenionych autorów książek każdy odwiedzający Targi będzie mógł spotkać i lepiej poznać twórców i osoby pracujące w  branży gier bez prądu.   

Gośćmi Targów będą:

-    Adam Kwapiński (to niezależny projektant gier planszowych związany z branżą od ponad dekady. Stworzył kilkanaście gier, z których do najbardziej znanych należą: Nemesis, Lords of Hellas, Dark Ages oraz planszowa adaptacja Frostpunka. W 2021 roku ukazała się jego książka poświęcona projektowaniu gier.)

-    Marek Mydel (z wykształcenia japonista i tłumacz literatury starojapońskiej, zawodowo projektant, developer i tłumacz gier planszowych oraz fabularnych. Związany od ponad 20 lat z polskim środowiskiem fantastycznym. Autor takich gier, jak Waste Knights i 7 Ronin, a także dodatków do This War Of Mine: The Boardgame. Zawodowo związany z Wydawnictwem Galakta.)

-    Beata Sawoń (psycholożka, od lat związana z branżą wydawniczą, propagatorka wykorzystywania komiksów i gier planszowych w procesie edukacji i wspierania rozwoju dzieci i młodzieży, autorka artykułów w prasie parentingowej i na portalach dla rodziców.)

-    Ignacy Trzewiczek (twórca gier planszowych oraz CEO Portal Games Polska. Stworzył 2 gry fabularne i ponad 20 gier planszowych oraz rozszerzeń, w tym Robinsona Crusoe i Detektywa, które stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych gier. Jego twórczość została doceniona ponad 50 nagrodami i nominacjami z branży, w tym Golden Geek i l’As d’Or-Jeu de l’Année (francuski odpowiednik Gry Roku) dla Robinsona Crusoe czy nominacja do niemieckiego Kenner Spiel Des Jahres dla Detektywa.)

-    Przemysław Wojtkowiak (gra i kolekcjonuje gry planszowe od 2008 roku. Jego pierwsza gra The Sanctuary ukazała się w 2017 roku i od tego czasu zaprojektował kilkanaście gier, wydanych przez różne wydawnictwa. Gra Kroniki Zamku Avel zdobyła nagrody Giocco dell Anno 2022 (Gra Roku we Włoszech), Autor Roku 2022)

-    Adam Wieczorek (Jest redaktorem naczelnym Black Monk Games i kieruje polską linią wydawniczą 7. edycji Zewu Cthulhu, tłumaczem (m.in. Czarny jak węgiel, Papierkowa robota, Martwa planeta, Maski Nyarlathotepa i Wielki grymuar magii mitów Cthulhu) oraz autorem i współautorem scenariuszy do 7. edycji Zewu Cthulhu – W cieniu świateł, Do góry nogami, Babie lato, Pełzająca kontrrewolucja, Z zimną krwią, Noc zagłady, Krakowska enigma oraz Tajemnica czarnego sarkofagu, który znalazł się w polskim Starterze do Zewu Cthulhu promującym kampanię Maski Nyarlathotepa. )

Strefa wydawnictw gier planszowych

Gry bez prądu przeżywają ostatnimi czasy swój drugi renesans! Na grudniowych Targach Fantastyki każdy fan planszówek znajdzie coś dla siebie.

Razem z wydawnictwami: Black Monk Games, Egmont Polska, FoxGames, Galakta. Granna, IUVI Games, Lucky Duck Games, Lucrum Games, Phalanx, Portal Games oraz Smart Flamingo organizatorzy przygotowali dla Was miejsce, w którym będzie można zakupić ulubione tytuły, wypróbować nowości oraz spotkać i porozmawiać z innymi fanami tego hobby.

Fantastyczna Strefa Relaksu

Organizatorzy wydarzenia dobrze wiedzą, jak bardzo cenicie sobie miejsce, gdzie możecie na chwilę odsapnąć po zakupach, dlatego przy pomocy Patrona - Radia Supernova, stworzyli dla Was strefę relaksu, w której nie zabraknie puf, leżaków i miejsca do siedzenia.

Fantastyczna Choinka

We współpracy z firmą dostarczającą choinki na terenie Warszawy: Dostawa Choinek udostępnimy naszym Fantastycznym Uczestnikom zielone i pachnące drzewko, które wprowadzi nieco świątecznego klimatu na Targi. 
W czasie trwania całego naszego wydarzenia (tj. 10-11 grudnia 2022) Fantastyczna Choinka, która znajdować się będzie niedaleko strefy relaksu sprawi, że Wasze zdjęcia nabiorą świątecznego klimatu.

Fantastyczna Ścianka Foto

Jak zwykle odwiedzając imprezę będziecie mieli okazję zrobić sobie fantastyczne zdjęcia na specjalnie przygotowanym i oświetlonym przez nas tle. Umieszczając zdjęcia w social mediach  nie zapomnijcie oznaczyć Targów Fantastyki i dodać hasztagów! Wtedy na pewno dotrze do organizatorów i będą mogli na nie zareagować  🧜

Atrakcje czasowe:

Premiera książki Andrzeja Pilipiuka 

sobota, 10 grudnia, 17:00

Przedstawiamy kolejny tom przygód Jakuba Wędrowycza – największego opoja wśród egzorcystów
i najwybitniejszego charyzmatyka wśród bimbrowników.

Z tej książki dowiesz się, kiedy tak naprawdę upadła III Rzesza, co mają wspólnego niewidzialna roślina,
krowy i krasnoludki oraz do jakich straszliwych wydarzeń może doprowadzić widmo nuklearnej zagłady.
Będzie też trochę o duchach, o tym jak Jakub (prawie) został piratem i o tym, jak Mikołaj Kopernik wstrzymał Słońce.

Jednym słowem – znajdziemy tu wszystko, co w Wędrowyczu kochamy najbardziej!

W tym roku Jakubowi stuknęło oczko. Może więc już pić legalnie nawet w Stanach Zjednoczonych.

Ale ponieważ Andrzej Pilipiuk stworzył tego bohatera jeszcze w ubiegłym wieku i nie wiadomo, ile realnie ma lat, Jakub pije już od dawna, nie zważając na strefy czasowe i szerokości geograficzne.

W wolnych chwilach odczynia uroki, zdejmuje klątwy, a nawet kilka razy podejmuje się ratowania ludzkości. Wszystkie zadania wykonuje narąbany w sztok, przedkładając prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad subtelniejsze metody rozwiązania konfliktów.

Strona internetowa targów:

https://targifantastyki.pl

Patronem Warszawskich Targów Fantastyki jest redakcja serwisu Granice.pl – wszystko o literaturze. 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje