Zdjęcie - Jacek Komuda

Jacek Komuda

(1972-06-23) - (nadal)

Jacek Komuda jest popularnym polskim pisarzem, autorem powieści historycznych. Z zawodu jest historykiem, który specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Wydał liczne powieści i zbiory opowiadań, których nakład łączny przekroczył już pół miliona egzemplarzy. Książki Komudy są stale wznawiane i cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników.

Zawsze podkreśla, że woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Dlatego dotyka tematów trudnych, jego proza bywa brutalna, a tematy, które porusza – często kontrowersyjne. Czasem ukazuje nieznane karty historii, czasem – mierzy się z postaciami pomnikowymi, wokół których narosło wiele mitów. Komuda skutecznie je obala, starając się pokazać wielkie postaci od bardziej ludzkiej strony. Przez wiele lat skupiał się na realiach Rzeczypospolitej szlacheckiej, uczestniczył w rekonstrukcjach historycznych, wcielając się w XVII-wiecznego polskiego husarza, pancernego i Lisowczyka. Dzięki temu poznał, jak dawniej walczono. Uwielbia jazdę konną – wierzchem przemierzył pół Polski, część Ukrainy i Karpat Wschodnich. 

Sławę przyniósł mu cykl Samozwaniec, przybliżający czytelnikom kulisy wyprawy Polaków na Moskwę w XVII wieku, a potem Banita. W ostatnich latach Komuda uwagę poświęcił historii najnowszej, wydając książki HubalWesterplatteWizna. 

Jacek Komuda regularnie publikuje na łamach tygodnika „Do Rzeczy".

Książki autora

Newsy

Publikacje

Cytaty Autora

Dickmann ani myślał się wywijać, unikać czy uciekać. Po prostu chwilowo miał wszystko w tej części ciała, którą tylko blaźni śmieli pokazywać swym panom i władcom.


Więcej

(...) gdybym był ze dwadzieścia lat młodszy, bo wtedy jeszcze wierzyłem w piekło i niebo, a na niewieścią piczę mówiłem: łaskawa pani markizo.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy