Zdjęcie - Jacek Komuda

Jacek Komuda

(1972-06-23) - (nadal)

Jacek Komuda - biografia, życie i twórczość

Jacek Komuda jest popularnym polskim pisarzem, autorem powieści historycznych. Z zawodu jest historykiem, który specjalizuje się w dziejach Rzeczypospolitej szlacheckiej. Wydał liczne powieści i zbiory opowiadań, których nakład łączny przekroczył już pół miliona egzemplarzy. Książki Komudy są stale wznawiane i cieszą się ogromną popularnością wśród czytelników.

Zawsze podkreśla, że woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Dlatego dotyka tematów trudnych, jego proza bywa brutalna, a tematy, które porusza – często kontrowersyjne. Czasem ukazuje nieznane karty historii, czasem – mierzy się z postaciami pomnikowymi, wokół których narosło wiele mitów. Komuda skutecznie je obala, starając się pokazać wielkie postaci od bardziej ludzkiej strony. Przez wiele lat skupiał się na realiach Rzeczypospolitej szlacheckiej, uczestniczył w rekonstrukcjach historycznych, wcielając się w XVII-wiecznego polskiego husarza, pancernego i Lisowczyka. Dzięki temu poznał, jak dawniej walczono. Uwielbia jazdę konną – wierzchem przemierzył pół Polski, część Ukrainy i Karpat Wschodnich. 

Sławę przyniósł mu cykl Samozwaniec, przybliżający czytelnikom kulisy wyprawy Polaków na Moskwę w XVII wieku, a potem Banita. W ostatnich latach Komuda uwagę poświęcił historii najnowszej, wydając książki HubalWesterplatteWizna. 

Jacek Komuda regularnie publikuje na łamach tygodnika „Do Rzeczy".

Jacek Komuda - książki

Jacek Komuda - wiadomości

Jacek Komuda - publicystyka

Cytaty Autora

Dickmann ani myślał się wywijać, unikać czy uciekać. Po prostu chwilowo miał wszystko w tej części ciała, którą tylko blaźni śmieli pokazywać swym panom i władcom.


Więcej

(...) gdybym był ze dwadzieścia lat młodszy, bo wtedy jeszcze wierzyłem w piekło i niebo, a na niewieścią piczę mówiłem: łaskawa pani markizo.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy