"Osiecka": Agnieszka wybiera się do USA. Co wydarzy się w 8 i 9 odc serialu? 

Data: 2021-01-10 14:59:51 Autor: Piotr Piekarski

Osiecka to popularny serial telewizyjny, który przedstawia losy popularnej polskiej artystki – Agnieszki Osieckiej. Już niebawem w telewizji zobaczyć będzie można odc 8 i 9 nowego serialu. Co warto o nim wiedzieć? 

Obrazek w treściFot. Centrum Informacji TVP

Od kilkunastu dni na antenie stacji TVP 1 emitowany jest serial Osiecka, który przybliża widzom biografię jednej z najpopularniejszych polskich artystek XX wieku – Agnieszki Osieckiej. 

Osiecka – streszczenie odc 8 

Co wydarzy się w 8 odc Osieckiej? W nowym epizodzie serialu dochodzi do wyjazdu Agnieszki Osieckiej za granicę. Wylatuje do Stanów Zjednoczonych, gdzie nawiązuje nowe znajomości i poznaje całkiem inny świat. Ponownie spotyka się jednak ze znajomymi z przeszłości – Wojtkiem Frykowskim oraz Markiem Hłaską. 

Czytaj także: Łatwopalna. Portret Agnieszki Osieckiej

Kiedy Osiecka powraca do Polski, poznaje Daniela Passenta – dziennikarza. Ich relacja wkrótce zamienia się w romans. Niebawem para postanawia wspólnie zamieszkać. 

Osiecka – gdzie obejrzeć 8 odc? 

Gdzie można zobaczyć 8 odcinek serialu Osiecka? Produkcja wyemitowana zostanie w niedzielę, 10 stycznia o godz. 20:15 na antenie TVP 1. Po premierze serialu w telewizji, powtórkę zobaczyć będzie można w nocy w niedzielę 24 stycznia na TVP Seriale. 

Czytaj także: Ćma. Recenzja serialu „Osiecka"

Jeśli przegapiliście ten program w telewizji, warto zobaczyć serial Osiecka w Internecie – na platformie VOD Telewizji Polskiej. 

Osiecka – streszczenie odc 9 

Co stanie się w 9 odc Osiecka? Tym razem dochodzi do sporych zmian w życiu zawodowym artystki. Po wydarzeniach grudniowych w Polsce, Osiecka pisze piosenkę  „Czerwone maki na Entej ulicy”, co nie uchodzi uwadze sekretarzowi KW PZPR – Józefowi Kempie. Wyrażenie wsparcia dla protestów wiąże się z groźbą rozwiązania teatru STS.

Czytaj także: Serial o Agnieszce Osieckiej zobaczymy w Boże Narodzenie?

Wkrótce Agnieszka rozpoczyna także współpracę z Marylą Rodowicz oraz Katarzyną Gaertner, szybko okazuje się jednak, że artystkami mają różne wizje na swoją muzykę. Osiecka niezbyt dobrze wypada na kolejnych festiwalach muzycznych w Opolu na początku lat 70. 

Tymczasem Osiecka odkrywa, że jest w ciąży. Wraz z Danielem Passentem planuje wybudować nowy dom dla swojej rodziny. 

Osiecka – gdzie obejrzeć odc 9? 

Gdzie można zobaczyć 9 odcinek serialu Osiecka? Jeśli na bieżąco śledzicie serial w telewizji, to 9 odcinek będziecie mogli zobaczyć na antenie telewizyjnej Jedynki w niedzielę, 17 stycznia o godz. 20:15. 

Czytaj także: Są już pierwsze zdjęcia z planu nowej "Plotkary"!

Jeśli z kolei nie możecie doczekać się nowego odcinka – serial Osiecka dostępny jest także w sieci, na platformie internetowej VOD TVP. 

Osiecka – książki 

Agnieszka Osiecka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych artystek XX wieku. Współpracowała z największymi wokalistkami, dla wielu stała się wręcz ikoną kultury popularnej ubiegłego wieku. Nic więc dziwnego, że na temat artystki powstało wiele książek. 

My polecamy Wam publikację Sławomira Kopra pt.Zachłanne na życie, w której autor szczegółowo przybliża postać Agnieszki Osieckiej (i nie tylko!). 

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zachłanne na życie
Sławomir Koper0
Okładka książki - Zachłanne na życie

Barwna opowieść o życiu artystek PRL. Niekwestionowaną gwiazdą była wówczas Agnieszka Osiecka, bez której w ogóle nie można sobie...

dodaj do biblioteczki