"Osiecka". Co wydarzy się w 1 i 2 odc nowego serialu?

Data: 2020-12-25 08:43:02 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Osiecka to najnowsza produkcja TVP, która przybliży widzom wydarzenia z życia Agnieszki Osieckiej, znanej polskiej poetki i tekściarki. Pierwszy odcinek wyemitowany zostanie w czasie Świąt Bożego Narodzenia. 

Obrazek w treściFot. Centrum Informacji TVP

Na serial Osiecka wielu widzów czekało od bardzo dawna. Teraz, w czasie świątecznej przerwy, wielu z nas zasiądzie przed telewizorami i będzie mogło wreszcie poznać pierwsze odcinki długo przygotowywanej produkcji. Co warto wiedzieć na temat 1 i 2 odc Osieckiej

Osiecka – odc 1 

Co wydarzy się w 1 odc serialu Osiecka? W pilotażowym odcinku serialu zobaczymy młodą Agnieszkę, która prowadzi pozornie spokojne życie u boku swojej mamy Marii oraz ojca Wiktora. Ich rodzina przygotowuje się do urodzin pani Marii. W dniu uroczystości Wiktor daje swojej żonie nietypowy prezent – czerwone pantofle z puszkiem. 

Czytaj także: "Osiecka" serial - kiedy w telewizji? Kiedy premiera?

Dzień później żaden z domowników nie potrafi odnaleźć pana Osieckiego. Okazuje się, że Wiktor rozpłynął się w powietrzu – nie było go wśród znajomych, nie wyszedł także do sklepu. Zaniepokojone kobiety postanawiają zgłosić tę sprawę na milicję, jednocześnie Agnieszka zaczyna szukać ojca na własną rękę. Nieoczekiwanie w domu artystki Józefiny Pellegrini nastolatka spostrzega, że artystka posiada te same kapcie, które dzień wcześniej otrzymała jej matka. 

Osiecka – odc 1 kiedy? 

Kiedy w telewizji 1 odc serialu Osiecka? Pierwszy odcinek serialu o Agnieszce Osieckiej wyemitowany zostanie w telewizji w tegoroczne Boże Narodzenie, czyli 25 grudnia 2020 r.  Produkcję zobaczyć będzie można o godz. 20:15 na antenie TVP 1. Powtórka wyemitowana zostanie w sobotę, 2 stycznia, o godz. 16:00. 

Czytaj także: Osiecka – recenzja serialu

Osiecka – odc 2 

A o czym jest 2 odc serialu Osiecka? Tym razem przenosimy się o kolejne lata do przodu w życiu artystki. Młoda Osiecka rozpoczyna studia, jednocześnie marzy o tworzeniu czegoś więcej niż przekazów prasowych. 

Czytaj także: Serial „Osiecka" w telewizji jesienią. Co wiadomo o produkcji?

Wkrótce Agnieszka Osiecka poznaje Witolda Dąbrowskiego – niezwykle charyzmatycznego i przystojnego początkującego literata, który pokazuje jej Studencki Teatr Satyryków. Kobieta poznaje coraz więcej osób, m.in. Zbigniewa Cybulskiego czy Jacka Fedorowicz. Wkrótce jednak ma dość atmosfery panującej w teatrze, co prowadzi do konfliktu pomiędzy nią a Witoldem. 

Jednocześnie Agnieszka rozpoczyna praktyki w lokalnym czasopiśmie – „Głos Wybrzeża”. 

Osiecka – odc 2 kiedy? 

Kiedy zobaczyć będzie można 2 odcinek serialu Osiecka? Produkcja wyemitowana zostanie w telewizji w czasie nadchodzących świąt, zatem warto wówczas włączyć swoje teleodbiorniki. Nowy odcinek serialu zobaczyć będzie można w sobotę, 26 grudnia.  Serial wyemitowany zostanie o 20:15. 

Czytaj także: Kevin sam w domu – Tak, o Kevinie znów (nie) zapomniano!

Z kolei powtórka do zobaczenia będzie w sobotę, 2 stycznia, o godz. 18:30. 

Osiecka – książki 

Serial Osiecka oparty jest na prawdziwych wydarzeniach z życia znanej i cenionej artystki. Oprócz nowej produkcji, do tej pory ukazało się wiele publikacji, które przedstawiały historię Agnieszki Osieckiej. 

Czytaj także: Ojciec rodziny – Magia świąt w alternatywnej rzeczywistości biznesmena....

Jedną z najciekawszych dostępnych na rynku jest chociażby nowa książka Sławomira Kopra Zachłanne na życie. Publikację kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy