Pandoktor. Fragment książki „Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku"

Data: 2019-09-09 10:07:47 Autor: Sławomir Krempa
News - Pandoktor. Fragment książki „Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku

Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą "Dom Sierot". I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym wejściem i czekał na dzieci, żeby się z nimi przywitać. Babcia, gdy to opowiada, a lubi tę część, mówi: "Pandoktor się do nas uśmiechał. Jak tylko go zobaczyłam, to wiedziałam, że Pandoktor to dobry człowiek". I mówi "Pandoktor" tak, jakby to był jeden wyraz.

 80 lat po wybuchu II wojny światowej przybliżamy dobre książki, które mogą stać się pretekstem do rozmowy z dziećmi na ten niełatwy temat. Jedna z nich to Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku Beaty Ostrowickiej – wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie, Januszu Korczaku. Pedagogu, który poświęcił całe życie, broniąc praw dziecka i żądając ich równouprawnienia. W naszym serwisie znajdziecie recenzję książki Jest taka historia..., dziś możecie też zajrzeć do wnętrza tej publikacji: 

Książkę Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku
Beata Ostrowicka0
Okładka książki - Jest taka historia... Opowieść o Januszu Korczaku

Na ulicy Krochmalnej 92 był wielki, biały budynek z tablicą "Dom Sierot". I tam Frania po raz pierwszy zobaczyła Panadoktora. Stał przed głównym...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo