Piąty element - klasyka kina akcji w stylu sci-fi ponownie w Telewizji

Data: 2022-01-04 10:05:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Klasyka kina sci-fi, niemal przez wszystkich znany film Luca Bessona, oparty na powieści, o tytule Piąty element, film mający na swoim karku już dwadzieścia pięć lat, o tytule Piąty element po raz kolejny do obejrzenia w polskiej telewizji. 

Obrazek w treści Piąty element - klasyka kina akcji w stylu sci-fi ponownie w Telewizji  [jpg]

Film Piąty element to klasyczne kino akcji - science-fiction, w gwiazdorskiej obsadzie. Wracają do niego kolejne pokolenia Polaków, bowiem film jest popularny w polskiej telewizji, na przeróżnych kanałach. Co wiemy o tej pełnej akcji produkcji? O czym opowiada? Kto znalazł się w obsadzie?

Piąty element – opis filmu 

Film Piąty element to produkcja francusko-amerykańsko-brytyjska, której akcja rozgrywa się w Nowym Jorku, w XXIII wieku. W filmie poznajemy byłego komandosa Korbena Dallasa, który pracuje obecnie jako powietrzny taksówkarz. Pewnego dnia na dachu jego domu ląduje pozaziemska istota o imieniu Leeloo. Dziewczyna szybko się uczy, i jak się okazuje, jest kluczem do rozwiązania poważnej, zagrażającej Ziemi zagadki. 

          Czytaj również: Lucy. Mocne kino Luca Bessona

Otóż raz na 5 tysięcy lat otwierają się wrota międzywymiarowe, przez które przenika zło. Inwazję na planetę Ziemia planuje Zorg. Jedyną osobą, która może uratować ludzkość i powstrzymać kosmiczną broń stworzona przez obcych, jest mnich Vita Cornelius. Broń owa składa się z pięciu elementów, cztery to: woda, ogień, ziemia, wiatr. Ostatni z nich będą musieli znaleźć nasi bohaterowie. 

Piąty element – obsada filmu 

W filmie w roli Korbena - Bruce Willis, aktor znany z serii Szklana pułapka, Armageddon czy Na wariackich papierach, zaś w roli Leeloo - Milla Jovovich, którą możemy oglądać w serii Resident Evil, czy filmie Trzej muszkieterowie

             Czytaj również: Piąty element, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Gary Oldman, Ian Holm, Chris Tucker, Luke Perry, Brion James, Tom Lister Jr., Lee Evans

Reżyserem filmu jest Luc Besson, mający na swoim koncie takie filmowe produkcja jak: Leon zawodowiec, seria Uprowadzona.

Piąty element – gdzie obejrzeć film

Film Piąty element to produkcja, która miała swoją premierę w roku 1997. Już w środę, 28 grudnia 2022 roku będzie go można obejrzeć także w polskiej telewizji. Emisja przewidziana na kanale TV Puls o godzinie 20:00.

        Czytaj również: Anna - kolejna filmowa produkcja Luca Bessona

Piąty element – opinie o filmie

Film spodoba się przede wszystkim miłośnikom klasycznych produkcji akcji. Zapewne przypadnie do gustu miłośnikom kina science-fiction.

            Czytaj również: Transporter 3 – Luc Besson i Jason Statham po raz trzeci łączą siły we wspólnym akcyjniaku!

Film ma na swoim koncie nagrody i nominacje do filmowych nagród - BAFTA - Najlepsze efekty specjalne; Cezar - Najlepszy reżyser Luc Besson; Cezar - Najlepsza scenografia Dan Weil; Cezar - Najlepsze zdjęcia Thierry Arbogast.

Ma także nominacje do antynagród - Złota Malina - Najgorsza aktorka drugoplanowa Milla Jovovich; Złota Malina - Najgorszy debiut - Chris Tucker.

Piąty element – książki

Film Piąty element to produkcja powstała scenariuszowo na książce łączącej fantasy z science fiction, o tytule Piąty element, autorstwa Terry'ego Bissona. W zamian polecamy książkę w takim samym gatunku literackim, o tytule Likwidator, autorstwa Marcina Pełki. 

Książkę "" (Wydawnictwo Novae Res) można kupić taniej poniżej: 

 

Tagi: filmy science fiction,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Piąty element
Terry Bisson0
Okładka książki - Piąty element

Jest XXIII wiek. ziemię chce opanować agresywne plemię z kosmosu. Pomoc ziemianom oferują inni kosmici lecz potrzebują współpracy z ludźmi. Okazuje...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje