Na poczcie najlepiej sprzedają się… książki?! 50 tysięcy książek Tokarczuk sprzedanych w okienkach Poczty

Data: 2020-01-20 20:31:24 Autor: pobarski

Poczta Polska to jedna z najpopularniejszych firm pocztowych w Polsce. Niedawno Poczta udostępniła informacje, jakie produkty sprzedawane w placówkach pocztowych cieszyły się największą popularnością. Wśród nich były… książki!

Obrazek w treści

Poczta Polska od lat nie jest już kojarzona jedynie z usługami listowymi. Od dawna w pocztowych okienkach oprócz znaczków i kopert kupić można także wiele innych artykułów – w tym prasy, zabawek, książek, a od niedawna nawet i bielizny stołowej.

Czytaj także: W Warszawie zamyka się kolejna księgarnia „z historią”. Co dalej?

Jak przedstawiła w swoich komunikatach Poczta Polska, jednym z najlepszych pod względem sprzedażowym segmentów są… książki, które znalazły się na podium najlepiej sprzedających się artykułów niezwiązanych z usługami pocztowymi. Oprócz literatury, z asortymentu szybko znikały także długopisy, baterie, portfele oraz słodycze.

Jak przyznaje Poczta Polska, książki stanowiły 25% przychodów firmy z jej działalności handlowej. Prawdziwym bestsellerem natomiast okazała się na poczcie powieść Noblistki Olgi Tokarczuk pt. Bieguni. Ten tytuł sprzedać miano w prawie 50 tysiącach egzemplarzy.

Czytaj także: Przeczytaj CAŁE opowiadanie Olgi Tokarczuk! Darmowe opowiadanie to element akcji społecznej

Lista bestsellerów jest dość skrajna, bowiem zaraz obok Tokarczuk znalazły się poradniki o zdrowiu, m.in. Leki prosto z natury i Jak czytać wyniki badań, szkolne repetytoria czy przewodnik oraz rozmówki.

W naszych placówkach klienci mogą skorzystać z bogatej oferty usług pocztowych i finansowych, a przy okazji kupić książkę, grę planszową, zabawkę lub upominek. Sprzedaż wydawnictw jest szczególnie ważna dla mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości, gdzie nie ma wielu księgarń – mówiła Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Jednocześnie warto zaważyć, że coraz rzadziej wysyłamy tradycyjne listy, a z usług pocztowy korzysta się głównie w oficjalnej lub okazyjnej (np. w czasie świąt) korespondencji. Coraz chętniej sięgamy także po usługi innych operatorów, np. zapewniających dostawę do punktów działających także w weekendy lub w przypadku Paczkomatów – całodobowo.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.