„Polowanie na ćmy” – przed nami 4 i 5 odcinek ekranizacji powieści Wacława Holewińskiego

Data: 2023-04-10 18:58:19 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W poniedziałek na antenie Jedynki zobaczymy kolejny odcinek serialu Polowanie na ćmy – nowej produkcji Telewizji Polskiej opartej na bestsellerowej powieści Wacława Holewińskiego.

Obrazek w treści „Polowanie na ćmy” – przed nami 4 i 5 odcinek ekranizacji powieści Wacława Holewińskiego [jpg]fot. Centrum Informacji TVP / O. Grochowska 

Niestandardowo, bo w poniedziałek, zobaczymy nowy odcinek serialu Polowanie na ćmy. Co wydarzy się w 4 i 5 odcinku produkcji? Przeczytajcie nasze streszczenia! 

Polowanie na ćmy 4 odc. – opis 

Jakub nadal poszukuje Hany, jednak wciąż nie natrafił na żaden ślad. W akcie desperacji zwraca się do Szczerba, tymczasem Yvette ostrzega mężczyznę przed Grunem. Luba kontaktuje się z Grunem i przekazuje mu informacje na temat domu publicznego, który prowadzi Szlimakowska. Rosjanin zamierza wykorzystać tę wiedzę dla własnych spraw. 

Czytaj także: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Czajka nie spodziewa się, jak zostanie potraktowana przez mężczyznę. Kiedy Grun zabiera ją na metę Czarnego, kobiecie zdaje się, że słyszy poszukiwaną Hanę. 

Polowanie na ćmy 4 odc. –  kiedy zobaczyć? 

4 odc. Polowania na ćmy w telewizji zobaczymy w Poniedziałek Wielkanocny, 10 kwietnia 2023 roku. Na antenie TVP 1  nowy odcinek zobaczymy już o godzinie 20:20. 

Czytaj także: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

Powtórka serialu wyemitowana zostanie na TVP Seriale w czwartek, 13 kwietnia o godz. 00:30 oraz w piątek, 14 kwietnia o godz. 23:40. 4 odc. Polowania na ćmy zobaczyć będzie można także na platformie TVP VOD. 

Polowanie na ćmy 5 odc. – opis 

Co natomiast wydarzy się w 5 odcinku serialu? Grun dostaje jasne uwagi od Margrafskiego, który chce jak najszybciej rozwiązać sprawy w Warszawie. Dlatego też  carski namiestnik zleca ludziom z półświatka, by – odpowiednio prowokując tłumy – doprowadzili do zamieszek. 

Czytaj także: Herkules - co wydarzy się w 1 oraz 2 odcinku serialu TVN?

Tymczasem wiele zmienia się w życiu Yvette, która decyduje się wynieść z mieszkania Szczerba. Czasowe schronienie udziela jej Amelie, koleżanka z przybytku prowadzonego przez madame Szlimakowską. Ponowną motywację do działania nabiera, gdy dowiaduje się, gdzie jest Hana. Na dodatek do jej uszu dochodzą wieści na temat męża dziewczyny. 

Polowanie na ćmy – 5 odc. Kiedy premiera? 

5 odcinek Polowania na ćmy zobaczymy w niedzielę, 16 kwietnia 2023 roku. Tradycyjnie, nowy epizod wyemitowany zostanie na TVP 1 o godz. 20:20. 

Czytaj także: Miłość jest wszystkim – Miłosny prezent na Święta Bożego Narodzenia?

Po premierze na telewizyjnej Jedynce, nowy odcinek serialu zobaczyć będzie można także na antenie TVP Seriale oraz na TVP VOD. 

Polowanie na ćmy – książka 

Emitowany na antenie Telewizji Polskiej serial Polowanie na ćmy w reżyserii Michała Rogalskiego oparty jest na popularnej powieści Pogrom 1905 autorstwa Wacława Holewińskiego. Książka ta – wydana nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka – stała się pierwszym tomem z literackiej trylogii. 

Pogrom. 1905 - książka

Książkę Pogrom 1905 kupić można w popularnych księgarniach poniżej: 

 

Tagi: polowanie na ćmy,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pogrom. 1905
Wacław Holewiński1
Okładka książki - Pogrom. 1905

Skandale i tajemnice rewolucyjnej Warszawy Maj 1905 roku. Warszawa staje się miejscem makabrycznych wydarzeń: mieszkańcy miasta dokonują brutalnego samosądu...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje