Prawie jak gwiazda rocka. Już wkrótce ekranizacja powieści Matthew Quicka

Data: 2020-08-27 13:28:10 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

W piątek, 28 sierpnia, na Netflixie pojawi się filmowa adaptacja powieści Prawie jak gwiazda rocka autorstwa Matthew Quicka. W roli głównej w produkcji wystąpi Auli’i Cravalho.

Obrazek w treści Prawie jak gwiazda rocka. Już wkrótce ekranizacja powieści Matthew Quicka [jpg]Fot. Allyson Riggs/NETFLIX © 2020

Już w najbliższy piątek na platformie Netflix pojawi się najnowszy film oryginalny pt. Prawie jak gwiazda rocka. Nowa produkcja z udziałem Auli’i Cravalho to ekranizacja znanej książki Matthew Quicka. 

Prawie jak gwiazda rocka – opis

O czym będzie film Prawie jak gwiazda rocka? Najnowsza produkcja Netflixa przybliży losy Amber Appleton, siedemnastolatki, której życie dziewczyny z reguły nigdy nie układa się tak, jakby sobie życzyła. Wraz z mamą i swoim psem mieszka a busie, pracuje w sklepie ze słodyczami, by wspomóc rodzinny budżet, a wolny czas spędza w domu opieki, gdzie pomaga starszym pensjonariuszom. 

Czytaj także: Lista nowości na Netflixie w sierpniu 2020

To jednak nie wszystko – w szkole rozwija swoją pasję, występuje w kółku teatralnym i pragnie zostać artystką muzyczną. Wkrótce dziewczyna musi pokonać kolejne przeszkody, które stają jej na drodze do zostania… gwiazdą rocka. 

Prawie jak gwiazda rocka – już wkrótce na Netflixie

Film Prawie jak gwiazda rocka pojawi się na Netflixie już w piątek, 28 września o godz. 9:00. Reżyserem produkcji został Brett Haley, odpowiedzialny m.in. za kinowe hity takie jak Wszystkie jasne miejsca czy Głośne bicie serc. Haley zajął się także zaadaptowaniem książki do scenariusza. 

Nie jestem przesadnie optymistyczną osobą, ale staram się tworzyć filmy, które upewniają mnie, że jako ludzie jesteśmy w porządku. Że zawsze możemy być lepsi; że ja mogę być lepszy. Chcę wierzyć, że możemy wiele zyskać na wielkiej różnorodności, uczeniu się od siebie nawzajem i byciu lepszym dla innych […] – mówił o produkcji jej reżyser.Mam nadzieję, że dzięki  temu filmowi widzowie uwierzą, że nie wszystko jest stracone. Zawsze jest nadzieja. Zawsze możesz wybrać miłość zamiast nienawiści. Zawsze możesz zaakceptować innych. Co najważniejsze, możemy (i powinniśmy) współpracować ze sobą, aby było lepiej.

W roli głównej w produkcji wystąpi Auli’i Cravalho, 19-letnia amerykańska aktorka  pochodząca z Hawajów, która wcieli się w rolę nastolatki Amber. Oprócz niej w produkcji wystąpią także Rhenzy Feliz, Judy Reyes, Taylor Richardson, C.S. Lee, Anthony Jacques Jr. oraz Gerald Isaac Waters. W jedną z ważniejszych postaci w filmie wciela się także uhonorowana Emmy aktorka Carol Burnett. 

Za scenariusz produkcji współodpowiedzialni są: autor książki Prawie jak gwiazda rocka, Matthew Quick, reżyser Brett Haley oraz Marc Basch. Producentami produkcji zostali Marty Bowen Isaac Klausner, Ellen Goldsmith-Vein oraz Lee Stollman. Za muzykę odpowiada Keegan DeWitt.

Prawie jak gwiazda rocka – książka

Matthew Quick jest popularnym amerykańskim autorem, który na swoim koncie ma wiele znany powieści z nurtu young adult. Przed laty zekranizowana została jego książka Poradnik pozytywnego myślenia, a w produkcji udział wzięli Jennifer Lawrence (m.in. Igrzyska śmierci) oraz Bradley Cooper

Książka Prawie jak gwiazda rocka w USA wydana została dziesięć lat temu, a w Polsce publikacja ukazała się w 2014 r. nakładem Wydawnictwa Otwartego. To druga powieść w dorobku autora. 

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Prawie jak gwiazda rocka
Matthew Quick2
Okładka książki - Prawie jak gwiazda rocka

Siedemnastoletnia Amber Appleton mieszka w szkolnym autobusie z matką i psem. Traci grunt pod nogami, ale nie nadzieję. Należy do Federacji Fantastycznych...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje