Quantcast

Co nowego w świecie filmu? Premiery kinowe od 2 do 8 grudnia 2022 roku

Data: 2022-12-03 09:06:02 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

W ciągu najbliższych dni w kinach zadebiutuje sporo nowych filmów. Wśród nich znalazły się zarówno produkcja dla całej rodziny, jak i te dla starszego widza. Co konkretnie ma premierę w tym tygodniu?

Obrazek w treścifot. Pixabay

W zeszłym tygodniu w kinach zadebiutowała długo wyczekiwana produkcja Do ostatniej kości. W roli głównej mogliśmy zobaczyć Timothée Chalameta. Jakie produkcje w tym tygodniu będzie można oglądać na wielkich ekranach?

Premiery kinowe od 2 do 8 grudnia 2022 roku

Wszystkie premiery tego tygodnia pojawiły się w kinach 2 grudnia 2022 roku. Niektóre będą przez długi czas dostępne w multipleksach, inne natomiast będzie można oglądać tylko w kinach studyjnych. Poniżej możecie się zapoznać zarówno z opisem, jak i zwiastunem każdego z filmów. 

Nadchodzące premiery kinowe

Czy zamierzasz wybrać się do kina w nadchodzącym czasie?

Tak, jest wiele świetnych premier!
Nie, nie znalazłem niczego dla siebie

Nitram – premiera 2 grudnia 2022 roku

Nitram to australijski thriller psychologiczny, który został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. W kwietniu 1996 roku Martin Bryant zastrzelił trzydziestu pięciu turystów w Port Arthur. Na ekranie nie widać jednak tej strasznej masakry. Obserwujemy natomiast, co doprowadziło mężczyznę do popełniania takiej zbrodni. Poznajemy jego losy od dnia, w którym legalnie kupił broń.  

Śubuk – premiera 2 grudnia 2022 roku

Śubuk to polska, długo wyczekiwana produkcja. Jej główną bohaterką jest Maryśka. Kobieta zachodzi w ciążę ze starszym od siebie mężczyzną. Darek szybko jednak znika z życia swojej partnerki, a ta musi poradzić sobie ze wszystkim sama. Okazuje się, że jej synek nie jest taki jak inne dzieci. Czasem dziwnie się zachowuje, jest wycofany i zamknięty w sobie. Jedyne słowo, jakie wypowiada to właśnie „śubuk”. Zgodnie z diagnozą lekarzy chłopczyk znajduje się na spektrum autyzmu. Maryśka czuje się zagubiona i nie wie jak może pomóc dziecku. Nie załamie się jednak, tylko rzuci wyzwanie polskiej służbie zdrowia oraz systemowi edukacji. Czy uda jej się coś zmienić?

Dzika noc – premiera 2 grudnia 2022 roku

Dzika noc to świąteczny... thriller! Pewnego wieczoru przestępcy porywają zamożną rodzinę, której członkowie stają się zakładnikami. Porywacze liczą, że otrzymają za nich wysoki okup. Uwięzionym pomoże ktoś naprawdę wyjątkowy. Sam Święty Mikołaj ukaże niegrzecznych przestępców i pokaże im swoje, niezbyt święte, oblicze.

Matecznik – premiera 2 grudnia 2022 roku

Matecznik to kolejny polski dramat wśród premier tego tygodnia. Karol wiele miesięcy spędził w poprawczaku. Teraz został przeniesiony do mieszkania treningowego, gdzie może rozpocząć nowe życie. Cały czas znajduje się pod nadzorem elektronicznym. Czuwa nad nim również opiekunka Marta. Między tą dwójką zaczyna się rodzić dziwna i skomplikowana relacja. 

Wielki zielony krokodyl domowy – premiera 2 grudnia 2022 roku

Wielki zielony krokodyl domowy to familijny film przygodowy dla całej rodziny. Primmowie przeprowadzili się właśnie do Nowego Jorku. W nowej szkole ich syna nie jest łatwo. Josh ma trudności z przystosowaniem się i poznaniem nowych przyjaciół. Wszystko się zmieni gdy na jego drodze stanie Lyle – śpiewający krokodyl który kocha kąpiele, kawior i muzykę. Ta dwójka szybko się zaprzyjaźni. Sprawy jednak się skomplikują, gdy zły sąsiad Primmów będzie chciał się pozbyć niegroźnego zwierzaka. 

Kociarze – premiera 2 grudnia 2022 roku

Kociarze to dokumentalna produkcja o mężczyznach, którzy odmienili swoje życie dzięki miłości do kotów. Bohaterami filmu są: strażak, aktor, kierowca ciężarówki, kaskader, prezes, policjant, programista, nauczyciel, a także bezdomny imigrant. Wydawałoby się, że dzieli ich wszystko, jednak to nie do końca prawda. W końcu łączy ich miłość do puszystych czworonogów, które pojawiły się na ich drodze i pomogły przejść przez wiele trudnych sytuacji. 

Uwolnić Poly – premiera 2 grudnia 2022 roku

Uwolnić Poly  to familijny film, który powstał na bazie książki o tym samym tytule. Opowiada o przyjaźni między dziesięciolatką, a cyrkowym kucykiem. Do rodzinnego miasteczka Cecile przyjeżdża cyrk. Dziewczynka zachwyca się magicznymi sztuczkami. Jest także pod wrażeniem cyrkowych zwierzaków. Od razu zakochuje się w Poly – uroczym kucyku. Niestety właściciel nie traktuje dobrze żadnego ze swoich zwierząt. Cecile postanowi więc uwolnić konika i znaleźć dla niego nowy dom. Dziesięciolatkę czeka niesamowita przygoda!

Kierunek: Księżyc! – premiera 2 grudnia 2022 roku

Kierunek: Księżyc! jest niemiecko-austriacką animacją dla całej rodziny. Piotrek i Ania to rodzeństwo. Pewnego wieczoru chłopczyk zobaczy, że jego młodsza siostra zniknęła. Próbowała ona pomóc gadającemu robaczkowi w spełnieniu magicznej przepowiedni, niestety została porwana przez złego Lunosa. Chłopczyk wybierze się w pogoń za małą Anią aż na Księżyc! Podczas tej wyprawy czego go mnóstwo przygód. 

Tagi: premiery filmowe, premiery kinowe,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje