Premiery książek na nowy rok! Najciekawsze książki w styczniu 2024. Co warto przeczytać?

Data: 2024-01-03 13:38:57 | Ten artykuł przeczytasz w 10 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Właśnie wkroczyliśmy w rok 2024! Styczeń jest miesiącem postanowień i tworzenia planów na kolejne miesiące, a wśród noworocznych postanowień często znajdują się też te związane z wyzwaniami czytelniczymi. Jeśli więc postanowiliście, że w nowym roku będziecie czytać więcej, to koniecznie sprawdźcie, jakie nowości pojawią się w księgarniach w pierwszym miesiącu 2024 r.

Książki w księgarniach

W styczniu na rynku pojawi się wiele ciekawych premier książkowych. Wśród nowości znalazło się sporo powieści obyczajowych i romansów, ale też kryminałów i thrillerów! Koniecznie sprawdźcie jakie publikacje warto kupić!

Premiery 10 stycznia 2024 roku

Bogobójczyni – Hannah Kaner

Bogobójczyni to książka fantasy, która została napisana przez Hannah Kaner, a w Polsce niebawem pojawi się nakładem Wydawnictwa Jaguar

W krainie, gdzie oddawanie czci bogom zostało zakazane przez króla, życie bogobójców staje się nieustanną walką. Kissen to jedna z bezlitosnych łowczyń złych bóstw. Dziewczyna codziennie wspomina krwawy mord dokonany na jej najbliższych przez wyznawców bogini ognia. Właśnie to daje jej siłę do walki. Elogast, weteran bitwy z bogami i przyjaciel monarchy, pragnie uciec od wojennych koszmarów i porzuca stan rycerski. Jednak spokój nie jest mu pisany, gdyż znów zmuszony zostaje sięgnąć po miecz.

Losy obu tych postaci splatają się dzięki pewnej małej dziedziczce wysokiego rodu, która straciła dom i najbliższych. Cały czas towarzyszy jej bożek niewinnych kłamstewek. Wszyscy czworo wyruszają w niebezpieczną wyprawę do zrujnowanego miasta Blenraden, gdzie nadal obecni są ostatni dzicy bogowie.

Davenportowie – Krystal Marquis

Davenportowie to pierwszy tom nowego cyklu autorstwa Krystal Marquis opowiadający o czterech zdeterminowanych młodych kobietach mających odwagę pokierować swoim losem w trudnych czasach. Powieść także została wydana przez Wydawnictwo Jaguar

Książka przenosi nas do 1910 roku. Wtedy właśnie tytułowa rodzina Davenportów stanowiła wyjątkową czarną arystokrację w Ameryce. Ich fortuna to rezultat nieustannej pracy i przedsiębiorczości Williama Davenporta, byłego niewolnika, który stworzył imperium naprawiające powozy.

Olivia, najstarsza z rodzeństwa, ma w planach wyjść za mąż zgodnie z oczekiwaniami swojej rodziny. Jednak jej losy krzyżują się z charyzmatycznym bojownikiem o prawa obywatelskie. Dziewczyna staje przed trudnym wyborem. Młodsza siostra, Helen nie przystaje do tradycyjnych norm. Amy-Rose, pokojówka z marzeniem o własnym salonie fryzjerskim, ukrywa zakazaną miłość do Johna Davenporta. W mężczyźnie jest jednak zakochany ktoś jeszcze.

Premiery 17 stycznia 2024 roku

Wszystko, co lśni – Gita Trelease

Wszystko, co lśni to wyjątkowa opowieść o magii, miłości i rewolucji tocząca się na dworze Marii Antoniny. Książka została napisana przez Gitę Treleasę i wydana przez Illuminatio

Pod koniec osiemnastego wieku Paryż jest miejscem dekadenckich balów dworu Marii Antoniny. W tym samym czasie biedniejsze dzielnice pulsują buntowniczymi nastrojami. Camille i Sophie, dwie osierocone siostry, walczą o przetrwanie w świecie pełnym niebezpieczeństw.

Pochodząca z arystokracji Camille odziedziczyła po matce dar magii. Dziewczyna zaryzykuje wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i swojej siostrze. Niewykluczone, że będzie w stanie posłużyć się nawet zakazaną magią. Dzięki kufrowi swojej matki może ona przybrać zupełne nową tożsamość i stać się bywalczynią Wersalu. Będzie ona używać swoich magicznych zdolności, by manipulować kartami na swoją korzyść. Jednak każda magia ma swoją cenę. 

Jak zyskać świadomość. 21-dniowy program uważności zmniejszający lęk i kultywujący spokój – Daniel J. Siegel

Idealną propozycją na nowy rok jest książka poradnikowa zatytułowana Jak zyskać świadomość. 21-dniowy program uważności zmniejszający lęk i kultywujący spokój autorstwa lekarza Daniela J. Siegela

Ten praktyczny przewodnik wprowadza nas w 21-dniowy program uważności, mający na celu zmniejszenie lęku i kultywowanie spokoju w życiu codziennym. W obliczu coraz większego tempa życia i przeładowania informacjami, znalezienie chwili na oddech i odzyskanie wewnętrznej równowagi staje się wyzwaniem.

Autor proponuje przełomową praktykę medytacyjną znaną jako Koło Świadomości. Kładzie on nacisk na trzy filary praktyki uważności: skupianie uwagi, otwieranie świadomości i rozwijanie pozytywnego stanu umysłu. Badania potwierdzają, że te trzy elementy prowadzą do poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego.

Premiera 18 stycznia 2024 roku

Osiem lekcji o nieskończoności. Matematyczna przygoda – Haim Shapira

Osiem lekcji o nieskończoności. Matematyczna przygoda to popularnonaukowa książka napisana przez słynnego matematyka i autora bestsellerów Haima Shapirę. Publikacja ukazała się pod szyldem wydawnictwa Prószyński i S-ka

Książka stanowi zabawne, przystępne i niesłychanie wciągające wprowadzenie do fascynującego świata matematyki, a szczególnie skupia się ona na kwestiach związanych z pojęciem nieskończoności. Pisarz przedstawia zarówno historię tego zagadnienia, jak i paradoksy z nim związane. 

Co istotne, autor unika skomplikowanych symboli matematycznych, korzystając jedynie z podstawowych i powszechnie znanych operacji matematycznych, co sprawia, że publikacja jest przystępna dla każdego. Książka stawia na inspirujące myśli i przemyślenia, zachęcając czytelników do samodzielnego rozważania problemów.

Premiery 24 stycznia 2024 roku

Bad mother – Mia Sheridan

Mia Sheridan – autorka bestsellerowych powieści romantycznych – w nowym roku wraca z thrillerem wydanym przez Purple Book. Chodzi o powieść zatytułowaną Bad mother

Jest to porywająca opowieść pełna niespodziewanych zwrotów akcji, która przedstawia historię detektywki, Sienny Walker. Kobieta ściga seryjnego mordercę, który nie tylko działa z premedytacją, ale także drwi z kobiety.

Pewnego dnia Sienna zostaje zwolniona ze służby w nowojorskiej policji. Nagle otrzymuje jednak drugą szansę z miejsca, do którego miała już nigdy nie wracać. Chociaż zmaga się z bolesną przeszłością rodzinną i zakończonym związkiem, to nie może odrzucić oferty pracy w Reno. Wtedy właśnie rozpoczyna się jej pościg za mordercą, który ma na jej punkcie niezdrową obsesję. Możliwe, że za popełnionymi zbrodniami stoi ktoś, kto kiedyś był Siennie bliski.

Sztuczny miód – Sabina Waszut

Sztuczny miód to wzruszająca i nostalgiczna powieść, której akcja toczy się na Górnym Śląsku. Autorką książki jest Sabina Waszut, a książka została wydana pod szyldem Wydawnictwa W.A.B.  

Akcja powieści rozgrywa się w na Śląsku pod koniec PRL-u. Główne bohaterki, Baśka i Marylka, pracują jako pielęgniarki w katowickim szpitalu. Mimo różnic w stylu życia i odmiennym postrzeganiu świata, łączy je silna przyjaźń oraz więzy rodzinne.

Barbara, zwana Baśką, to nowoczesna kobieta z mężem milicjantem, który nosi elegancką M-3. Uwielbia kino, spotkania z przyjaciółkami i uważa się za kobietę zorientowaną na teraźniejszości. Z kolei Marylka to przedstawicielka typowej, dużej śląskiej rodziny, jej mąż pracuje w kopalni Wujek i jest zaangażowany w działalność Solidarności. Gdy wybuchają strajki, obie kobiety muszą stawić czoła życiowym dylematom. Jednocześnie próbują chronić swoich bliskich i odnaleźć miejsce na miłość w trudnych czasach społecznych niepewności.

Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole – Marcin Kruszewski

Marcin Kruszewski to prawnik, który w internecie dzieli się swoją wiedzą na temat prawa, a najczęściej opowiada o kwestiach, które dotykają na co dzień uczniów. Prawo Marcina. Znaj swoje prawa w szkole to praktyczny poradnik skierowany do uczniów, nauczycieli i rodziców. 

Książka oferuje przystępne i zrozumiałe treści dotyczące praw uczniów. Pokazuje jak postępować w konkretnych sytuacjach i uświadamia czytelnikom, że wiele zachowań, z jakimi spotykają się na co dzień w szkole, nie nie jest zgodna z prawem. 

Nie ważne, czy jesteś uczniem, nauczycielem czy rodzicem, ta książka stanowi cenne źródło informacji podczas klasowych dyskusji, czy rozmów z dziećmi. 

Tagi: premiery książek, literatura,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bogobójczyni
Hannah Kaner9
Okładka książki - Bogobójczyni

NIE JESTEŚ TU MILE WIDZIANA, BOGOBÓJCZYNI.   W krainie, w której król zabronił oddawania czci bogom, bogobójcy i bogobójczynie mają pełne ręce roboty...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje