PRL, dewizy i marzenie o wolności. „Uciec w Himalaje" Anny Kalinowskiej

Data: 2020-02-13 21:29:43 Autor: Sławomir Krempa

Zjawisko wyjazdów ,,Kierunek Azja" nieco przypominało fenomen Dzikiego Zachodu z czasów gorączki złota. Lecieli, jak i tam po ,,złote runo", osobnicy najprzeróżniejsi: romantyczni podróżnicy i kombinatorzy, przekupy z bazarów i wyczynowi himalaiści, amatorzy trekkingu i miłośnicy leżenia na plaży. Choć tak wiele ich dzieliło: cel wyjazdu, środowisko społeczne, wiek, wykształcenie i upodobania - dla wszystkich kluczem do sukcesu wyjazdu był handel z ,,dobrym przebiciem". Jedni za te zyski jechali do Nepalu by ruszyć na trekking w Himalaje, inni robili kolejne zakupy, by wieźć nowy towar prosto na polskie bazary. Książka Anny Kalinowskiej Uciec w Himalaje, czyli PRL, dewizy i marzenia o wolności opowiada o wyprawach w tym romantycznym celu - podróży w największe góry świata - i o handlowych perypetiach ,,po drodze". Pięć opowiadań - pięć prawdziwych historii ubranych w literacki kostium. Podane ze swadą, oddają klimat tamtych czasów.

Obrazek w treści

Wydawnictwo Bellona zaprasza także na spotkanie z autorką książki, Anną Kalinowską. Odbędzie się ono w środę, 26 lutego 2020 w godzinach 18:00 – 20:00 w Domu Spotkań z Historią (Karowa 20, 00-324 Warszawa). Prowadzenie: Ewa Podolska, dziennikarka TOK FM. 

Jeśli nie możecie dotrzeć na premierę, nie martwcie się. W naszym serwisie w najbliższych tygodniach prezentować będziemy obszerne fragmenty publikacji. Oto pierwszy z nich: 

W naszym serwisie możecie już przeczytać kolejny fragment książki Uciec w Himalaje. Publikację kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Uciec w Himalaje, czyli PRL, dewizy i marzenia o wolności
Anna Kalinowska0
Okładka książki - Uciec w Himalaje, czyli PRL, dewizy i marzenia o wolności

Zjawisko wyjazdów ,,Kierunek Azja" nieco przypominało fenomen Dzikiego Zachodu z czasów gorączki złota. Lecieli, jak i tam po ,,złote runo"...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje