Prometeusz - kasowy hit Ridleya Scotta, dziś do obejrzenia w telewizji

Data: 2022-05-30 12:03:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Kasowy hit mistrza kina, Ridleya Scotta, trzymający w napięciu horror science - fiction, o tytule Prometeusz, pokaże dziś w godzinach wieczornych stacja Polsat. Zagadka ludzkości czeka na rozwiązanie. 

Obrazek w treści Prometeusz - kasowy hit Ridleya Scotta, dziś do obejrzenia w telewizji [jpg]

Film Prometeusz miał swoją premierę już dziesięć lat temu, można go było obejrzeć w kina, a także i w Telewizji. Dziś ten kasowy hit w konwencji sci-fi horroru powraca do polskiej telewizji. W godzinach wieczornych pokaże go kanał Polsat. Co wiemy o filmie? 

Prometeusz – opis filmu 

Film Prometeusz to brytyjsko-amerykański horror science-fiction, który przenosi widza w przyszłość, do roku 2089. Wtedy to grupa naukowców, odkrywa w Szkocji piktogramy sprzed trzy i pół tysiąca lat, które przedstawiają układ gwiazd, które są dziełem starożytnej cywilizacji. To daje powód myśleć, że ludzkość została stworzona przez obcą cywilizację, która zostaje nazwana Inżynierami. 

  Czytaj również: Stranger Things powróci z 5 sezonem?

Kilka lat temu pewien bogacz organizuje wyprawę kosmiczną i na pokładzie statku Prometeusz, w roku 2093 dociera, wraz z załogą na odległy księżyc LV-223. tam odkrywają tajemniczą budowlę i rozpoczynają misję, która okaże się walką o przetrwanie. 

Prometeusz – obsada filmu

W filmie Prometeusz zobaczymy gwiazdorską obsadę aktorską. W filmie zagrali: Noomi Rapace, Michael Fassbender, Charlize Theron, Idris Elba, Guy Pearce, Logan Marshall-Green, Sean Harris,  Rafe Spall oraz Emun Elliott.

   Czytaj również: Prometeusz, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Ridley Scott, mający na swoim koncie filmy: Marsjanin, Gladiator, Obcy- Ósmy pasażer Nostromo czy Łowca androidów

Prometeusz – gdzie obejrzeć film?

Film Prometeusz to produkcja filmowa, która swoją premierę w kinach miała w roku 2012 i już wiele razy była pokazywana w polskiej telewizji. 

   Czytaj również: Koncert Fundacja Polsat - Jesteśmy dla Dzieci (odc.1) - koncert z okazji Dnia Dziecka

Film będziemy mogli wkrótce obejrzeć ponownie. Emisja we wtorek, 11 kwietnia 2023 roku, o godzinie 22:10, na Polsat. Reemisja odbędzie się w czwartek, 13 kwietnia o 1:05.

Film jest dostępny także na platformach Rakuten i Chilli, a także w Disney+. 

Prometeusz – opinie o filmie

Opisywana produkcja, to film, który może przypaść do gustu przede wszystkim widzom, którzy lubią się bać, którzy kochają produkcje grozy. Nie zawiodą się także miłośnicy klasycznego science-fiction. To także gratka dla wielbicieli filmów Ridleya Scotta. 

   Czytaj również: Co nowego na Netflix? Premiery od 29 maja do 5 czerwca 2022

Film na ma swoim koncie 10 nominacji do filmowych nagród. Wśród nich są: Oscar - Najlepsze efekty specjalne, BAFTA - Najlepsze efekty specjalne; Saturn - Najlepszy film sci-fi; Saturn - Najlepszy aktor drugoplanowy Michael Fassbender i inne. Produkcja stała się niegdyś kasowym hitem.

Prometeusz – książki

Film Prometeusz to produkcja nie bazująca na książce, co oznacza, że scenariusz powstał w oparciu o własny pomysł, ale jest także kontynuacją filmu sprzed trzydziestu lat. W zamian polecamy inne zdieło, komiks o tytule Prometeusz. Autorami są Dan Abnett i Andrea Mutti.  

Książkę „Prometeusz” (Wydawnictwo Scream Comics) można kupić taniej poniżej: 

 

Tagi: filmy science fiction, Obcy, seria, prequel, horrory,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
A wokół nas pomarańcze
Weronika Tomala
A wokół nas pomarańcze
Déja vu
Jolanta Kosowska
 Déja vu
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje