"Przeklęta" – oto nowy serial od Netflixa z udziałem gwiazdy "13 powodów"

Data: 2020-06-27 19:43:05 Autor: pobarski

Już w lipcu premierę mieć będzie najnowsza produkcja od Netflixa – serial Przeklęta oparty na książce autorstwa Toma Wheelera oraz Franka Millera. W roli głównej pojawi się Katherine Langford, aktorka znana z serialu 13 powodów

Obrazek w treści Fot. mat. prasowe Netflix

Znana jest już dokładna data premiery nowego serialu stworzonego przez znany serwis streamingowy Netflix. Chodzi o produkcję pt. Przeklęta, która powstała na podstawie książki autorstwa Toma Wheelera i Franka Millera. 

Przeklęta – opis 

Nowa produkcja od Netflixa to współczesna interpretacja historii o królu Arturze. Popularna legenda przedstawiona zostanie jednak z nowej perspektywy – towarzyszki Artura, Nimue.

Serial przybliży widzom postać dziewczyny, która otrzymuje w darze niepokojące, fantastyczne zdolności. Okazuje się, że Nimue ma wobec świata specjalne zadanie – ma zostać Panią Jeziora. Po tym, jak umiera jej matka, dziewczyna wkrótce zaangażowana zostaje w przygody Artura – jeszcze nic nieznaczącego wówczas najemnika. 

Poznająca smak życia dziewczyna doświadcza upokorzeń, ale także – przekonuje się, jak brutalne potrafi być życie i do czego doprowadzić mogą wojny oraz religijny fanatyzm. A wszystko to z powodu poszukiwań Merlina oraz tajemniczego miecza. 

Przeklęta – obsada

W produkcję zaangażowane zostały znane gwiazdy amerykańskiego kina. W rolę główną, postać Nimue, wcieli się znana z serialu 13 powodów oraz filmu Love, Simon Katherine Langford. Oprócz  niej w produkcji wystąpią także Devon Terrell, który wcieli się w postać Artura, a także Gustaf Skarsgård, grający Merlina. 

Czytaj także: "Love, Victor" – nowa adaptacja powieści Love, Simon

W produkcję zaangażowani zostali także Daniel Sharman, Lily Newmark, Matt Stokoe, Sebastian Armesto,Billy Jenins oraz Peter Mullan. 

Przeklęta – kiedy premiera? 

Niedawno Netflix zapowiedział dokładną datę premiery serialu. Według informacji udostępnionych przez firmę, nową produkcję zobaczyć będzie można już w lipcu – dokładnie: 17.07.2020 po godzinie 9:00. 

Czytaj także: Drugi sezon 13 Powodów (13 Reasons Why) zadebiutował na Netflixie!

Na pierwszy sezon składać się będzie łącznie 10 odcinków. Każdy z nich trwać będzie około godziny. Wszystkie odcinki pojawią się na Netflixie w dniu premiery. 

Przeklęta – książki

Przypomnijmy, że serial Przeklęta powstał na podstawie książki wydanej pod tym samym tytułem, a stworzonej przez Toma Wheelera i Franka Millera. Publikacja niebawem ukaże się w Polsce – nakładem wydawnictwa Znak literanova. Za polski przekład odpowiedzialna jest Karolina Rybicka. 

Książkę Przeklęta w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Przeklęta
Frank Miller Tom Wheeler0
Okładka książki - Przeklęta

ZAS KRÓLÓW MINĄŁ. MIECZ WYBRAŁ SWOJĄ KRÓLOWĄ. Pradawną krainę druidów pustoszą Czerwoni Paladyni, orędownicy nowej wiary...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Pokaż wszystkie recenzje