Przeszłość nie umiera nigdy. „Inspektor Anders i praskie dossier" Marshalla Browne

Data: 2020-04-23 12:49:30 Autor: Piotr Piekarski

Powieść kryminalna Inspektor Anders i praskie dossier, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 23 kwietnia w wersji elektronicznej, rozgrywa się w Pradze. Ale nie jest to miasto z turystycznych folderów. Urokliwe praskie zakątki giną bowiem  w mroku tajemnic sprzed kilkudziesięciu lat. Do takiej mrocznej Pragi zostaje wysłany ze specjalną misją bohater książki – inspektor Anders, którego z powodzeniem można dopisać do panteonu najbardziej intrygujących inspektorów/komisarzy/detektywów współczesnej literatury kryminalnej.  

Obrazek w treści

Inspektor Anders  jest  wybitnym śledczym Europolu, cenionym przez włoską i francuską policję jako ekspert od terroryzmu. W ataku terrorystycznym stracił nogę. Cierpi nie tylko z powodu kalectwa, ale również stresu pourazowego. Introwertyczny, samotny, zmęczony walką chce odejść ze służby. Musi  jednak najpierw odnaleźć w Pradze człowieka ukrywającego się pod pseudonimem nawiązującym do bohatera Procesu Franza Kafki” – Józef K., który grozi ujawnieniem dokumentów mogących zniszczyć karierę prominentnych czeskich liderów biznesu i wysokich rangą przedstawicieli rządu. Kolejni świadkowie wypadają z okien, tracąc życie. Samobójstwa? Morderstwa? Tropy wiodą do przeszłości, do Praskiej Wiosny 1968 roku oraz StB – komunistycznej służby bezpieczeństwa, i jej ofiar. Ktoś nie chce, by Anders odkrył prawdę.  Czy zdoła powstrzymać przemoc, zanim sam stanie się ofiarą?

Marshall Browne  (1935–2014) to ceniony przez krytykę i nagradzany australijski autor powieści sensacyjnych,  przetłumaczonych również na kilka europejskich języków. Inspektor Anders i praskie dossier jest jego ostatnią powieścią, zamykającą cykl kryminalny, którego bohaterem jest włoski detektyw zwalczający zorganizowaną przestępczość na terenie Unii Europejskiej.

Inspektor Anders i praskie dossier ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde 23 kwietnia w formie e-booka. To kolejna – po Basenie Joanny Kocik – powieść kryminalna w portfolio wydawnictwa. 

Książkę Inspektor Anders i praskie dossier możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych w formie e-booka:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Inspektor Anders i praskie dossier
Marshall Browne0
Okładka książki - Inspektor Anders i praskie dossier

Praskie dossier Jako wybitny śledczy z Europolu Anders - bohater rzymskiej policji - zostaje wysłany do Pragi, by odnaleźć tajemnicze, nieopublikowane...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo