"Quo Vadis" doczekało się nowej adaptacji. To animacja "Quo Vadis. Miecz miłości"

Data: 2024-07-06 09:10:01 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Jedna z najczęściej czytanych powieści Sienkiewicza doczeka się kolejnej ekranizacji! Tym razem będzie to film animowany QUO VADIS. Miecz miłości, którego pierwszy zwiastun pojawił się niedawno w sieci.

Kadr ze zwiastuna filmu „QUO VADIS. Miecz miłości”fot. zrzut ekranu ze zwiastuna QUO VADIS. Miecz Miłości / vimeo.com

Quo vadis to wydana w 1896 powieść historyczna Henryka Sienkiewicza. Jest to jedna z najpopularniejszych książek pisarza. Jeszcze do niedawna była lekturą obowiązkową w ostatnich klasach szkoły podstawowej, ale po ostatnich zmianach podstawy programowej i uszczupleniu listy lektur – uczniowie będą poznawać tę powieść jedynie we fragmentach. A może... w formie animacji, której zapowiedź właśnie zadebiutowała w sieci. 

Quo Vadis. Miecz miłości – powstała produkcja na bazie Sienkiewicza

Animacja QUO VADIS. Miecz miłości przedstawia doskonale znaną z powieści historię. Akcja filmu będzie się toczyć w Rzymie podczas panowania Cesarza Nerona. Jednym z głównych bohaterów jest Winicjusz, który właśnie wraca z wojny i jest uznawany za bohatera. Mężczyzna zakochał się w pięknej Ligii, czyli córce barbarzyńskiego wodza oraz jednej z zakładniczek cesarza. Dziewczyna wyznaje chrześcijańskie zasady, dlatego też nie może zostać nałożnicą poganina. 

Winicjuszowi w zdobyciu dziewczyny będzie pomagał jego wuj – Petroniusz, który jest również bliskim doradcą Nerona. Z czasem Winicjusz i Ligia zapałają do siebie prawdziwym uczuciem. W obliczu wielu dramatycznych wydarzeń relacja ta może jednak nie przerwać.

Poniżej możecie zobaczyć pierwszy zwiastun produkcji: 

QUO VADIS. Miecz miłości – kto odpowiada za film?

QUO VADIS. Miecz miłości to produkcja tworzona we współpracy polsko-indyjskiej. Za cały projekt odpowiada studio hinduskie studio Roy Holdings. Film jest reżyserowany przez Anirę Wojann oraz Roya Sukankana. Są oni także producentami animacji. Muzykę stworzył francuski kompozytor Fabien Curtis; do produkcji zostały również nagrane specjalne single przez takich artystów jak Afu-Ra, Tomasz Szczepanik (zespół Pectus) czy raper Sobota.

Według zapowiedzi, w polskiej wersji filmu będziemy mogli usłyszeć wielu popularnych aktorów. Postaciom głosów użyczą między innymi Małgorzata Kożuchowska, Michał Milowicz, Michał Koterski oraz Jarosław Boberek.

QUO VADIS. Miecz miłości – kiedy premiera filmu?

Produkcja QUO VADIS. Miecz miłości rozpoczęła się już dobrych kilka lat temu i choć premierę początkowo planowano na 2023 rok, ostatecznie film trafi do kin dopiero w drugiej połowie 2024 r.

Według najnowszych zapowiedzi, QUO VADIS. Miecz miłości pojawi się w kinach 25 października 2024 roku. 

Przeczytaj także:


źródła: quovadis.polonico.pl

Tagi: ekranizacje książek,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz7
Okładka książki - Quo vadis

Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz zakochał się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje