Ekologia w księgarni. Wymień plastik na książki

Data: 2019-02-19 09:38:09 Autor: mojebestsellery
News - Ekologia w księgarni. Wymień plastik na książki

Właściciel kawiarnio-księgarni Ex Libris Cafe wpadł na nowy pomysły, by zachęcić do czytania i… segregowania odpadów. Za każdą przyniesiona plastikową butelkę i metalową puszkę, dzieci otrzymują darmowe książki.

Na pomysł połączenia ekologii i książek wpadł Michele Gentile, właściciel włoskiej księgarni z małego miasteczka koło Salerno. Jako jedni z pierwszych o pomyśle mężczyzny napisali dziennikarze CNN. Właściciel księgarni wymyślił akcję wymiany plastiku na książki, gdy zobaczył leżące na polu odpady.

Za jedną plastikową butelkę i jedną puszkę oddaną do recyklingu, włoska młodzież szkolna otrzymuje za darmo powieści. Książki zakupuje się zaś za pieniądze, jakie otrzymuje podczas oddawania do recyklingu otrzymanych wcześniej śmieci.

Mężczyzna rozpoczął akcję od rozmowy z lokalną szkołą, w której w ciągu dwóch dni zebrano tyle aluminiowych puszek, że łącznie za ich recyklingową sprzedaż zyskał ponad 550 dolarów. Za tę kwotę mógł zaś zakupić książki dla całej klasy.

"Moim celem jest szerzenie pasji i miłości do książek wśród osób we Włoszech, które zazwyczaj nie czytają, a jednocześnie pomagają środowisku" – powiedział Gentile.

Akcja stała się prawdziwą sensacją i usłyszały o niej całe Włochy.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.